Internetowy serwis informacyjny Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu 2019-03-21
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Udzielane świadczenia
      Karta Dużej Rodziny
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Akty prawne
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      O nas w prasie
      Przemoc w rodzinie
      DDPS w Rawiczu
      ŚDS w Rawiczu
      Projekty i dofinsnaowania
      Program Operacyjny Pomoc           Żywnościowa 2014-2020
      Centrum Wolontariatu
      Punkt Wsparcia Seniora
      Przetargi i zapytania ofertowe
      Plan zamówień publicznych
      Praca w MGOPS
      Rejony socjalne
      RODO
      Kontakt

Obsługa osób głuchoniemych i niedosłyszących
Obsługa osób głuchoniemych
i niedosłyszących

Marzec 2019  Projekt unijny EFS:
OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT - archiwum
   Brak bieżących publikacji. Oglądasz archiwum (49 pub.)

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE "WIELKOPOLSKA OTWARTA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

18 grudnia 2012 r.

7 grudnia 2012r. członkowie Kapituły Konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych” zakwalifikowali do II etapu III edycji konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych” projekty z 10 gmin i powiatów. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Rawicz za projekt „Otwórzmy się na świat” (zrealizowany w okresie 01.10.2010r. do 30.09.2012r. przez zespół projektowy MG OPS w Rawiczu w składzie: Bożena Jóska, Edyta Naskręt, Jolanta Turek).
Celem głównym projektu był wzrost kompetencji, aktywizacji edukacyjnej i społecznej oraz integracji 24 dorosłych osób niepełnosprawnych, 14 kobiet i 10 mężczyzn z gminy Rawicz w województwie wielkopolskim, w okresie 24 miesięcy.
Kapituła zdecydowała, iż wyróżnione jednostki samorządu terytorialnego otrzymają nagrody w postaci audycji telewizyjnych redagowanych przez TVP S.A. Oddział w Poznaniu,a zgłoszone przez nie „dobre praktyki” zostaną poddane wizytacji terenowej zespołu powołanego przez Kapitułę Konkursu. Pierwsze audycje telewizyjne do obejrzenia na antenie TVP już w grudniu.
III edycja konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych” finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu systemowego ROPS „Koordynacja i współpraca na rzecz integracji społecznej Wielkopolski”
PIKNIK COUNTRY - PODSUMOWANIE PROJEKTU

19 września 2012 r.

W dniu 15.09.2012r. w godz.15-20 przy Stadninie koni Lachera w Dębnie odbyła się
INTEGRACYJNA IMPREZA PLENEROWA W STYLU COUNTRY, będąca podsumowaniem 2-letniego projektu: "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu. W pikniku wzięli udział Beneficjenci projektu, zaproszeni goście oraz społeczność lokalna. Zaprezentowano prace Beneficjentów, wykonane - w trakcie prowadzonych warsztatów tematycznych - technikami: decoupage, mozaika ceramiczna i frywolitka. Uczestnicy projektu, przyodziani w chusty i kapelusze w stylu country, otrzymali od organizatorów podziękowania i pamiątkowe zaświadczenia.
Podczas pikniku gości bawili: prowadzący imprezę Pan Andrzej Walus - Dyrektor Domu Kultury w Rawiczu - wraz z zespołem muzycznym oraz zespół taneczno - kaskaderski "Saloon", który zaprezentował wspaniały show taneczny, pokazy z batem i lassem, oraz naukę tańca liniowego. Odważni mogli przejechać się na byku mechanicznym lub wydoić krowę, a dodatkową atrakcją było "szukanie złota" i przejazd bryczką.
Imprezę uświetnił występ legendarnej grupy GANG MARCELA, który porwał uczestników do wspólnego tańca. Piknik country przyczynił się do integracji Beneficjentów projektu ze społecznością lokalną i promocji projektu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zakończenie kursu samoobrony

13 września 2012 r.

W dniu 12.09.2012r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach kursu samoobrony - tym samym zakończono zadanie Aktywizacja edukacyjna z integracją dla 24 Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT". Uczestnicy wykonywali scenki sytuacyjne, ćwicząc obronę i uwalnianie się a na zakończenie spotkania otrzymali od instruktora zaświadczenia udziału w kursie.
Poprzez udział w w/w kursie Beneficjenci Ostateczni nabyli podstawowe umiejętności samoobrony, co przyczyniło się do wzrostu ich poczucia bezpieczeństwa. Zadanie zrealizowano w okresie 6 miesięcy - odbyło się 12 spotkań po 2 godz.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
GANG MARCELA NA PIKNIKU COUNTRY

31 sierpnia 2012 r.

Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu zaprasza społeczność lokalną na INTEGRACYJNĄ IMPREZĘ PLENEROWĄ W STYLU COUNTRY, która odbędzie się 15 września 2012r. w godz. 15ºº - 20ºº w Stadninie Koni Adam Lachera w Dębnie. Więcej informacji na załączonym plakacie.


załączniki:

1) PIKNIK COUNTRY - PLAKATKurs samoobrony - kontynuacja

27 sierpnia 2012 r.

W miesiącu sierpniu br. - w ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją - kontynuowany był kurs samoobrony. W trakcie 2 spotkań Beneficjenci Ostateczni projektu poznali techniki obrony za pomocą Kubotanu oraz podstawy walki w parterze. Podczas każdego z w/w spotkań uczestnicy kursu otrzymali napoje chłodzące.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kurs samoobrony - kontynuacja

01 sierpnia 2012 r.

W miesiącu lipcu br. odbyły się 2 kolejne spotkania - w ramach kursu samoobrony - podczas których Beneficjenci Ostateczni projektu ćwiczyli pady, przewroty i kopnięcia oraz doskonalili nabyte dotychczas umiejętności. Podczas każdego z w/w spotkań uczestnicy kursu otrzymali napoje chłodzące.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kurs samoobrony - kontynuacja

03 lipca 2012 r.

W miesiącu czerwcu br. kontynuowany był kurs samoobrony dla Beneficjentów Ostatecznych projektu. W ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją odbyły się kolejne 2 spotkania, podczas których uczestnicy poznali punkty witalne ludzkiego ciała, ich znaczenie w samoobronie wraz z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. W przerwie każdego ze spotkań uczestnicy kursu otrzymali napoje chłodzące.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kurs samoobrony - kontynuacja

04 czerwca 2012 r.

W miesiącu maju br. - w ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją - kontynuowany był kurs samoobrony. W trakcie kolejnych 2 spotkań Beneficjenci Ostateczni projektu poznali techniki uwalniania się z uścisków i chwytów, doskonalili też sposoby bezpiecznego poruszania się w tłumie. Podczas każdego z w/w spotkań uczestnicy kursu otrzymali napoje chłodzące.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do operetki

28 maj 2012 r.

W dniu 26.05.2012r. w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją odbył się wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu na "Zemstę nietoperza" - jedną z najbardziej znanych operetek J. Straussa.
Akcja utworu rozgrywa się u schyłku XIX wieku w modnym kurorcie pod Wiedniem. Opowiada o perypetiach zamożnego bankiera Gabriela von Eisensteina oraz jego żony Rozalindy, adorowanej przez natrętnego ex-kochanka, śpiewaka Alfreda. Niemałą rolę w rozwoju akcji odgrywa urocza pokojówka Rozalindy - Adela, a także najbliższy przyjaciel Eisensteina dr Falke, który snuje misterną intrygę. Uczestników wyjazdu zachwyciły usłyszane melodie, taniec, żart słowny i sytuacyjny. Widownię urzekły przepiękne kostiumy, efektowna scenografia i żywiołowa choreografia, natomiast zawarta w libretcie misterna intryga była zaskakująca.
W/w wyjazd zakończył cykl: kino, operetka, teatr. Realizacja tego zadania umożliwiła Beneficjentom projektu wszechstronny udział w życiu kulturalnym a jednocześnie przyczyniła się do poznania postaw i zachowań społecznie pożądanych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do Aquaparku

27 kwietnia 2012 r.

W dniu 26.04.2012r. wyjazdem do Wrocławskiego Parku Wodnego zakończył się cykl wyjazdów do Aquaparku. W ramach zadania Aktywizacja społeczna z integracją Beneficjenci Ostateczni projektu uczestniczyli łącznie w 7 tego typu wyjazdach, co przyczyniło się do: poprawy ich sprawności fizycznej, wzbogacenia możliwości spędzania czasu wolnego oraz promocji pływania jako aktywnej formy rekreacji.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kurs samoobrony

09 kwietnia 2012 r.

W dniu 04.04.2012r. w Domu Kultury w Rawiczu, w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją rozpoczął się kurs samoobrony dla 24 Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”. Udział w kursie zapewni uczestnikom nabycie umiejętności samoobrony i wzrost poczucia bezpieczeństwa. Zadanie realizowane będzie w okresie 6 miesięcy - zaplanowano 12 spotkań po 2 godz.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zakończenie warsztatów tematycznych: Frywolitka

20 marca 2012 r.

W dniu 19.03.2012r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach warsztatów tematycznych: Frywolitka - nauka wykonywania koronek (zad.: Aktywizacja edukacyjna z integracją) dla 10 Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT". W miesiącu marcu br. uczestnicy dokończyli ozdoby wielkanocne, wykonywali kartki wielkanocne z zajączków i jajek frywolitkowych, poznali nowy wzór na biżuterię, wykonali naszyjnik i kolczyki a na zakończenie ostatniego spotkania otrzymali od instruktora zaświadczenia udziału w warsztatach.
W trakcie w/w zajęć Beneficjenci poznali metodę i nabyli umiejętność wyrabiania koronek, co pozwoli na jej praktyczne wykorzystanie i popularyzację.
Zadanie realizowane było w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, w okresie 6 kolejnych miesięcy - łącznie odbyły się 24 spotkania po 2godz. wraz z serwisem kawowym.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do teatru

12 marca 2012 r.

W dniu 09.03.2012r. - w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją - Beneficjenci Ostateczni projektu wyjechali do Teatru Komedia we Wrocławiu. Obejrzeli spektakl pt.: "Szalone nożyczki", autorstwa Paul'a Pöertner'a.
Opis spektaklu: Rzecz dzieje się w salonie fryzjerskim. Zwyczajny dzień pracy, rozmowy o pogodzie, dowcipy, aktualności z życia codziennego…
Piętro wyżej, nad salonem mieszka wielka gwiazda, pianistka Izabela Richter, której częsta i głośna gra powoduje nerwową atmosferę w akustycznym wnętrzu salonu fryzjerskiego. Nagle dochodzi do morderstwa...
Dochodzenie prowadzą dwaj policjanci a świadkami w sprawie będą ...
Udział w w w/w zadaniu pozwolił uczestnikom na udział w życiu kulturalnym oraz kształtowanie postaw i zachowań społecznie akceptowanych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne: Frywolitka - kontynuacja

05 marca 2012 r.

W miesiącu lutym br. - w ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją - kontynuowane były warsztaty tematyczne: Frywolitka. W trakcie kolejnych 4 spotkań 10 Beneficjentów Ostatecznych projektu doskonaliło technikę frywolitkową. Dokończyli serwetki wykończone frywolitką i wykonali: koszyczki wielkanocne, motywy jajek i zajączków na kartki wielkanocne oraz jajka frywolitkowe. Podczas każdego z w/w spotkań uczestnicy skorzystali z serwisu kawowego.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne: Frywolitka - kontynuacja

09 lutego 2012 r.

W miesiącu styczniu br. kontynuowane były warsztaty tematyczne: Frywolitka dla 10 Beneficjentów Ostatecznych projektu. W ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją odbyły się kolejne 4 zajęcia, podczas których uczestnicy kształcili umiejętność pracy techniką frywolitkową. Wykonali małe serwetki z frywolitki, poznali również tajniki łączenia frywolitki z materiałem, dzięki czemu postały serwetki do koszyczka wielkanocnego. W trakcie w/w spotkań uczestnicy mieli zapewniony serwis kawowy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne: Frywolitka - kontynuacja

20 grudnia 2011 r.

W miesiącu grudniu br. - w ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją - kontynuowane były warsztaty tematyczne: Frywolitka. Podczas 4 kolejnych warsztatów 10 Beneficjentów Ostatecznych projektu wykonało: kartki świąteczne i bombki z motywem fywolitkowym oraz kolczyki i naszyjniki z frywolitki. Podczas każdego z w/w spotkań uczestnicy skorzystali z serwisu kawowego.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie promujące projekt „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”

06 grudnia 2011 r.

W dniu 5 grudnia br. odbyło się spotkanie promujące projekt konkursowy „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS - realizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu. Przy kawie i słodkim poczęstunku koordynator P. B. Jóska dokonała podsumowania zadań zrealizowanych w projekcie oraz przypomniała zadania zaplanowane na kolejny rok. W ramach promocji 24 Beneficjentów Ostatecznych projektu otrzymało gadżety oznaczone logo EFS. Uczestnicy spotkania podzielili się swoimi pozytywnymi opiniami na temat udziału w dotychczasowych działaniach projektowych. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stanowiły okazję do złożenia wzajemnych życzeń.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne: Frywolitka - kontynuacja

30 listopada 2011 r.

W miesiącu listopadzie br. kontynuowane były warsztaty tematyczne: Frywolitka dla 10 Beneficjentów Ostatecznych projektu. W ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją odbyły się kolejne 4 zajęcia, podczas których uczestnicy doskonalili umiejętność wykonywania ściegu frywolitkowego oraz wykonali z frywolitki: gwiazdki choinkowe, aniołki, choinki. W trakcie w/w spotkań uczestnicy mieli zapewniony serwis kawowy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do Aquaparku

18 listopada 2011 r.

W dniu 16.11.2011r. - w ramach zadania Aktywizacja społeczna z integracją - Beneficjenci Ostateczni projektu po raz kolejny uczestniczyli w wyjeździe do Wrocławskiego Parku Wodnego. Dzięki licznym atrakcjom basenów rekreacyjnych spędzili aktywnie czas i usprawniali kondycję fizyczną. W przerwie otrzymali ciepły posiłek.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do kina na seans w technologii 3D

21 października 2011 r.

W dniu 20.10.2011r. - w ramach zadania Aktywizacja społeczna z integracją - Beneficjenci Ostateczni projektu uczestniczyli w seansie filmowym pt.: „1920 Bitwa Warszawska", w kinie Cinema-City” we Wrocławiu.
Film, wyreżyserowany przez Jerzego Hoffmana, jest jedną z pierwszych w Europie i pierwszą w Polsce, pełnometrażową produkcją zrealizowaną w 3D. Reżyserowi udało się odtworzyć atmosferę lat 20, ukazując wielki patriotyzm i heroiczny wysiłek pokolenia naszych przodków.
W trakcie tego seansu Beneficjenci poznali losy Jana i Oli, które znalazły finał w wielkiej bitwie, zmieniającej życie całej dwudziestowiecznej Europy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne: Frywolitka

04 października 2011 r.

W dniu 03.10.2011r. rozpoczęły się warsztaty tematyczne pn.: Frywolitka, dla 10 Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”. Zajęcia realizowane są w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją i mają na celu naukę wykonywania koronek. W/w warsztaty odbywać się będą w pracowni plastycznej Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, w okresie 6 kolejnych miesięcy - 24 spotkania po 3 godz. wraz z serwisem kawowym.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do operetki

30 września 2011 r.

W dniu 29.09.2011r. w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją odbył się wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu na operetkę Emmericha Kálmána "Księżniczka czardasza".
Beneficjenci Ostateczni projektu poznali historię zaręczyn młodego arystokraty Edwina z gwiazdą variété Sylvą. Na taki mezalians nie chcą zgodzić się rodzice Edwina, ale miłość to potężny oręż, zniesie wszelkie przeciwności. Edwin i Sylva zostają razem, ale muszą o to zawalczyć. Okazuje się, że wybranka młodego hrabiego ma dużo wspólnego z przyszłą teściową.
Wspaniała muzyka: „ Artystki z variété”, "Tak całkiem bez dziewczątek”- to szlagiery, które na długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zakończenie warsztatów tematycznych: Decoupage

27 września 2011 r.

W dniu 26.09.2011r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach warsztatów tematycznych: Decoupage (zad.: Aktywizacja edukacyjna z integracją) dla 12 Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT". Uczestnicy za pomocą techniki decoupage ozdobili świeczki i serduszka a na zakończenie spotkania otrzymali od instruktora zaświadczenia udziału w w/w warsztatach.
W trakcie 12 zajęć warsztatowych nauczyli się ozdabiania przedmiotów, poprzez przyklejanie na przygotowaną powierzchnię, wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej, dzięki czemu będą mogli samodzielnie odnawiać przedmioty codziennego użytku.
Zadanie realizowane było w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, w okresie 6 kolejnych miesięcy - łącznie odbyło się 12 spotkań po 4 godz. z przerwą cateringową.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zakończenie warsztatów tematycznych: Mozaika ceramiczna

22 września 2011 r.

W dniu 21.09.2011r. odbyły się ostatnie zajęcia w ramach warsztatów tematycznych: Mozaika ceramiczna (zad.: Aktywizacja edukacyjna z integracją) dla 12 Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT". Uczestnicy wyklejali obrazki mozaiką, według własnego pomysłu a na zakończenie spotkania otrzymali od instruktora zaświadczenia udziału w w/w warsztatach.
W trakcie 12 zajęć warsztatowych poznali tajniki pracy z mozaiką ceramiczną, co pozwoli im w przyszłości na tworzenie obrazów oraz ozdabianie przedmiotów użytkowych (np.: ramki, talerze, doniczki, szkatułki itp.) według własnej inwencji twórczej.
Zadanie realizowane było w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, w okresie 6 kolejnych miesięcy - łącznie odbyło się 12 spotkań po 4 godz. z przerwą cateringową.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do teatru

19 września 2011 r.

W dniu 16.09.2011r. - w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją - Beneficjenci Ostateczni projektu wyjechali do Teatru Komedia we Wrocławiu. Obejrzeli spektakl pt.: "Życie szkodzi zdrowiu", tragikomedię angielskiego twórcy Eric'a Chappell'a.
Opis spektaklu: Szpital. Człowiek a służba zdrowia.
Chory zdenerwowany – chory jęczący – chory hipochondryk. Dwie pielęgniarki i zmęczony pracą lekarz. Wzajemne relacje całkowicie odmiennych sobie, obarczonych ukrytymi problemami egzystencjalnymi, chorych i przedstawicieli służby zdrowia.
Rozmowy. Żale. Bóle. Operacje. Pobór krwi. Karta pacjenta. Lekarze. Pacjenci. Obchód… Szpitalna rutyna? Czy tylko?
Udział w w w/w zadaniu pozwolił uczestnikom na udział w życiu kulturalnym oraz kształtowanie postaw i zachowań społecznie akceptowanych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do Aquaparku

24 sierpnia 2011 r.

W dniu 23.08.2011r. odbył się 5 z 7 zaplanowanych wyjazdów do Aquaparku, w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją. Beneficjenci Ostateczni projektu "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT" aktywnie spędzili czas, korzystając z licznych atrakcji Wrocławskiego Parku Wodnego. W przerwie spożyli ciepły posiłek w Restauracji Marche.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne - kontynuacja: Decoupage; Mozaika ceramiczna

22 sierpnia 2011 r.

W miesiącu sierpniu kontynuowane były warsztaty tematyczne: Decoupage oraz Mozaika ceramiczna. Beneficjenci Ostateczni projektu w 12 osobowych grupach nabywali umiejętności z zakresu w/w technik rękodzieła.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne - kontynuacja: Decoupage; Mozaika ceramiczna

29 lipca 2011 r.

W miesiącu lipcu kontynuowane były warsztaty tematyczne dla Beneficjentów Ostatecznych projektu. W ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją odbyły się kolejne 2 zajęcia Decoupage i 2 Mozaiki ceramicznej - każde z nich adresowane dla 12 osobowej grupy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne - kontynuacja: Decoupage; Mozaika ceramiczna

28 czerwca 2011 r.

W miesiącu czerwcu - w ramach zadania Aktywizacja edukacyjna z integracją - Beneficjenci Ostateczni projektu uczestniczyli w warsztatach tematycznych, podczas których kontynuowali naukę nowych technik rękodzieła. Odbyły się kolejne 2 zajęcia Decoupage i 2 Mozaiki ceramicznej - każde z nich dla 12 osobowej grupy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do kina na seans w technologii 3D oraz do Aquaparku

20 czerwca 2011 r.

W dniu 18.06.2011r. - w ramach zadania Aktywizacja społeczna z integracją - Beneficjenci Ostateczni projektu uczestniczyli w seansie filmowym pt.: „Gnomeo i Julia”, w kinie „Helios” we Wrocławiu. Była to animacja zrealizowana w technologii 3D.
Następnie skorzystali z atrakcji Wrocławskiego Parku Wodnego, gdzie dzięki aktywnej rekreacji usprawniali kondycję fizyczną. W przerwie spożyli ciepły posiłek w Restauracji Marche, znajdującej się na terenie aquaparku.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne - kontynuacja: Decoupage; Mozaika ceramiczna

31 maj 2011 r.

W miesiącu maju kontynuowane były warsztaty tematyczne dla Beneficjentów Ostatecznych projektu. Odbyły się 2 zajęcia Decoupage i 2 Mozaiki ceramicznej - każde z nich dla 12 osobowej grupy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do Aquaparku

28 kwietnia 2011 r.

W dniu 27.04.2011r. w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją Beneficjenci Ostateczni projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT" po raz kolejny skorzystali z atrakcji Wrocławskiego Parku Wodnego. Aktywnie spędzili czas na basenach rekreacyjnych, zjeżdżalniach, w leniwej rzece i jacuzzi. W przerwie otrzymali ciepły posiłek w Restauracji Marche.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne: Mozaika ceramiczna

12 kwietnia 2011 r.

W dniu 11.04.2011r. rozpoczęły się warsztaty tematyczne pn.: Mozaika ceramiczna dla 12 Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”. Zajęcia realizowane są w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją i mają na celu naukę wyklejania obrazów drobnymi elementami ceramiki. Poznanie tej metody pozwoli uczestnikom na tworzenie obrazów oraz ozdabianie przedmiotów użytkowych (np.: ramki, talerze, doniczki itp.) mozaiką ceramiczną, według własnej inwencji twórczej. Zadanie realizowane będzie w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, w okresie 6 kolejnych miesięcy - łącznie odbędzie się 12 spotkań po 4 godz. z przerwą cateringową.
Harmonogram i plan warsztatów w załączeniu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Harmonogram warsztatów: Mozaika ceramiczna
2) Plan warsztatów: Mozaika ceramicznaWarsztaty tematyczne: Decoupage

05 kwietnia 2011 r.

W dniu 04.04.2011r. w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją rozpoczęły się warsztaty tematyczne pn.: Decoupage dla 12 Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”. Zajęcia mają na celu naukę ozdabiania przedmiotów, poprzez przyklejanie na przygotowaną powierzchnię, wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Metoda Decoupage pozwoli na poznanie sekretów zdobienia przedmiotów i wykorzystanie jej do odnawiania przedmiotów codziennego użytku. Zadanie realizowane będzie w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, w okresie 6 kolejnych miesięcy - zaplanowano 12 spotkań po 4 godz. z przerwą na posiłek.
Harmonogram i plan warsztatów w załączeniu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Harmonogram warsztatów: Decoupage
2) Plan warsztatów: DecoupageZakończenie warsztatów tematycznych: Taniec etniczny i integracyjny

28 marca 2011 r.

W dniu 28.03.2010r. w Domu Kultury w Rawiczu, odbyły się ostatnie zajęcia taneczne w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją. Na zakończenie spotkania, instruktor tańców w kręgu, metod muzykoterapii i choreoterapii – pani Anna Trąbała - wręczyła Beneficjentom Ostatecznym projektu, zaświadczenia udziału w warsztatach tematycznych pn.: Taniec etniczny i integracyjny. W/w zajęcia miały na celu integrację grupy, wzrost umiejętności tanecznych oraz poprawę sprawności ruchowej uczestników projektu. Zadanie realizowane było przez 5 miesięcy (od 08.11.2010r. do 28.03.2011r.), w tym czasie odbyło się 20 spotkań po 90 minut (łącznie 30 godzin).

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do Aquaparku

25 marca 2011 r.

W dniu 24.03.2011r. odbył się 2 z 7 wyjazdów do Aquaparku, w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją. Beneficjenci Ostateczni projektu po raz kolejny skorzystali z atrakcji Wrocławskiego Parku Wodnego, usprawniając swoją kondycję i aktywnie spędzając czas. W przerwie zregenerowali siły, spożywając ciepły posiłek w Restauracji Marche, znajdującej się w strefie Basenów Rekreacyjnych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do opery

17 marca 2011 r.

W dniu 16.03.2011r. w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją odbył się wyjazd do Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu na operę Giacomo Pucciniego - Madame Butterfly.
Beneficjenci Ostateczni projektu poznali poruszającą historię na pograniczu kultur, utrzymaną w klimacie orientalnej scenografii i wielkich emocji.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do teatru

31 stycznia 2011 r.

W dniu 30.01.2011r. Beneficjenci Ostateczni projektu wyjechali do Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, na spektakl "Mayday". Sztuka angielskiego komediopisarza Raya Cooneya opowiadała o życiu londyńskiego taksówkarza Johna Smitha, któremu przypadkowe wydarzenie komplikuje życie. By wybrnąć z pozornie komicznych opresji musiał on wykazać się dużym sprytem, niezłym refleksem i sporą wyobraźnią. Wyjazd do teatru był pierwszym z trzech zaplanowanych, w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kontynuacja warsztatów tematycznych: Taniec etniczny i integracyjny

11 stycznia 2011 r.

W dniu 10.01.2011r. w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia taneczne dla Beneficjentów Ostatecznych projektu „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”. Są one kontynuacją warsztatów tematycznych pn.: Taniec etniczny i integracyjny, realizowanych od 08.11.2010r. w Domu Kultury w Rawiczu. W ubiegłym roku odbyło się 8 spotkań, na ten rok zaplanowano 12 a ich zakończenie nastąpi 28.03.2011r.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do Aquaparku

08 grudnia 2010 r.

W dniu 07.12.2010r. rozpoczął się cykl wyjazdów do Aquaparku, dla 24 uczestników projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT", w ramach zadania: Aktywizacja społeczna z integracją. Beneficjenci Ostateczni wraz z 4 opiekunami uczestniczyli w 1 z 7 wyjazdów do Wrocławskiego Parku Wodnego, gdzie skorzystali z licznych atrakcji: basenu z falami; leniwej rzeki; czterech jacuzzi oraz zjeżdżalni. W przerwie otrzymali ciepły posiłek: nugetsy, frytki, surówka.
Realizacja zadania przyczyni się do: promocji pływania jako aktywnej formy rekreacji, poprawy sprawności fizycznej uczestników oraz wzbogacenia możliwości spędzania czasu wolnego.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd do kina na seans w technologii 3D

01 grudnia 2010 r.

W dniu 30.11.2010r. Beneficjenci Ostateczni projektu uczestniczyli w seansie filmowym pt.: „Zaplątani”, w kinie „Helios” we Wrocławiu. Film w technologii 3D był pierwszym z trzech zaplanowanych, w ramach zadania Aktywizacja społeczna z integracją.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty tematyczne: Taniec etniczny i integracyjny

09 listopada 2010 r.

W dniu 08.11.2010r. w Domu Kultury w Rawiczu, w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją rozpoczęły się warsztaty tematyczne pn.: Taniec etniczny i integracyjny dla Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”. Zajęcia mają na celu integrację grupy, wzrost umiejętności tanecznych oraz poprawę sprawności ruchowej uczestników projektu. Prowadzone są przez instruktora tańców w kręgu, metod muzykoterapii i choreoterapii – panią Annę Trąbałę. Zadanie realizowane będzie w okresie 5 miesięcy, zaplanowano 20 spotkań po 90 minut (łącznie 30 godzin).
Harmonogram warsztatów w załączniku nr1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Harmonogram warsztatów tematycznych: Taniec etniczny i integracyjnyZajęcia integracyjne – II spotkanie grupowe z psychologiem

05 listopada 2010 r.

W dniu 04.11.2010r. w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją odbyło się drugie grupowe spotkanie Beneficjentów Ostatecznych z z psychologiem. Celem zajęć była integracja grupy i otwarcie na wzajemny kontakt.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Inauguracja projektu „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”

29 października 2010 r.

W dniu 28.10.2010r. odbyła się inauguracja projektu „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”. Oficjalnego rozpoczęcia dokonała Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu – P. Władysława Czajkowska, która ciepłymi słowami przywitała obecnych, podała ogólne informacje dotyczące współfinansowania działań projektowych przez EFS.
Koordynator projektu – P. Bożena Jóska – przypomniała zebranym działania podejmowane w ramach projektu i zachęciła uczestników projektu do aktywnego udziału w kolejnych zadaniach.
Po inauguracji odbyły się pierwsze (z dwóch zaplanowanych) zajęcia integracyjne: grupowe spotkanie Beneficjentów Ostatecznych z psychologiem, w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją. Celem było przełamanie obaw, wzajemne poznanie się uczestników i integracja grupy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zakończono rekrutację do projektu „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”

21 października 2010 r.

W dniu 20.10.2010r. zespół rekrutacyjny wyłonił Beneficjentów Ostatecznych projektu konkursowego „OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT”. Grupa obejmuje 24 osoby niepełnosprawne (14 kobiet i 10 mężczyzn) z gminy Rawicz, w przedziale wiekowym 18-64lat, nieaktywne zawodowo.
Inauguracja działań projektowych odbędzie się 28.10.2010r. Tego samego dnia uczestnicy projektu wezmą udział w pierwszych zajęciach integracyjnych ( spotkanie grupowe z psychologiem), w ramach zadania: Aktywizacja edukacyjna z integracją.
Rekrutacja do projektu konkursowego

15 października 2010 r.

11.11.2010r. o godz. 14.00 w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu (ul. Gen. Grota Roweckiego 9) odbyło się spotkanie informacyjne, dotyczące projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT" i jego realizacji, połączone z rekrutacją.
Koordynator projektu – P. Bożena Jóska - przekazała zebranym uczestnikom informacje o: celach projektu, charakterystyce grupy docelowej oraz realizowanych działaniach.
Następnie rozpoczęto rekrutację do projektu, która kontynuowana była w dniach 12-13.10.2010r. Zespół rekrutacyjny odbył rozmowy kwalifikacyjne z osobami niepełnosprawnymi, zainteresowanymi udziałem w projekcie. Na ich podstawie oraz zebranych dokumentów, potwierdzających spełnienie kryteriów wymaganych przy rekrutacji, zostaną wyłonieni Beneficjenci Ostateczni projektu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Przystąpienie do projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT"

14 października 2010 r.

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu informuje o przystąpieniu do realizacji projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem projektu jest wzrost kompetencji, aktywizacji edukacyjnej i społecznej oraz integracji 24 dorosłych osób niepełnosprawnych z gminy Rawicz. Umowa o dofinansowanie projektu pt. "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT" w ramach POKL, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, została podpisana w dniu 06.10.2010r. na okres od 01.10.2010r. do 30.09.2012r. Środki finansowe na realizację projektu wynoszą: 207.033,54 PLN.
Informacje o projekcie "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT"

06 października 2010 r.

Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji, aktywizacji edukacyjnej i społecznej oraz integracji 24 dorosłych osób niepełnosprawnych, 14 kobiet i 10 mężczyzn z gminy Rawicz w województwie wielkopolskim, w okresie 24 miesięcy.
Cele szczegółowe to:
- zmniejszenie poczucia izolacji społecznej
- wzrost poczucia własnej wartości
- wzrost umiejętności tanecznych, rękodzieła i samoobrony
- rozwój zainteresowań i wzbogacenie możliwości spędzania czasu wolnego
- nabycie zachowań społecznie pożądanych
- rekreacja i promocja zdrowego stylu życia.
(...) Całość informacji w załączniku.

załączniki:

1) Informacje o projekcie OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIATSpotkanie informacyjne i rekrutacja do udziału w projekcie "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT"

04 października 2010 r.

11.10.2010r. o godz.14.00 w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu (ul. Gen. Grota Roweckiego 9) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do projektu konkursowego "OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT" i jego realizacji.
- Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Na spotkanie zapraszamy dorosłe osoby niepełnosprawne (18-64 lat), z gminy Rawicz, nieaktywne zawodowo.
Rekrutacja do projektu odbędzie się w dniach 11-13.10.2010r.
Informacji udziela – Bożena Jóska (koordynator projektu), nr tel. (65) 546-11-36.projekt Pokonaj Bariery

projekt postaw na tak

projekt postaw na tak

rodzina 500+

Get Adobe Flash player 
   


   
 

 
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz, tel. (65)545-40-37

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji