Internetowy serwis informacyjny Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu 2019-03-21
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Udzielane świadczenia
      Karta Dużej Rodziny
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Akty prawne
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      O nas w prasie
      Przemoc w rodzinie
      DDPS w Rawiczu
      ŚDS w Rawiczu
      Projekty i dofinsnaowania
      Program Operacyjny Pomoc           Żywnościowa 2014-2020
      Centrum Wolontariatu
      Punkt Wsparcia Seniora
      Przetargi i zapytania ofertowe
      Plan zamówień publicznych
      Praca w MGOPS
      Rejony socjalne
      RODO
      Kontakt

Obsługa osób głuchoniemych i niedosłyszących
Obsługa osób głuchoniemych
i niedosłyszących

Marzec 2019  Projekt unijny EFS:
Twój Wybor - Twoja szansa - archiwum
   Brak bieżących publikacji. Oglądasz archiwum (181 pub.)

Spotkania Mikołajkowe

20 grudnia 2013 r.

W miesiącu grudniu, w przedświątecznym klimacie, uczestnicy grup samopomocowych wraz ze swoimi bliskimi uczestniczyli w spotkaniach Mikołajkowych, będących uwieńczeniem działań projektowych w tym zakresie. Dyrektor M-G OPS w Rawiczu pani Władysława Czajkowska podziękowała obu grupom za zaangażowanie a w Łaszczynie szczególnie wyróżniła wolontariuszki „Dziewczyny z drużyny”, które oprócz słodkiego upominku otrzymały pamiątkowe dyplomy.
W ramach aktywnej integracji grupa z Łaszczyna dwukrotnie skorzystała z rekreacji na basenie, natomiast grupa rawicka wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyła w seansie filmowym pt.: "W krainie lodu” 3D.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013

18 grudnia 2013 r.

Na zakończenie realizacji projektu „Twój wybór – Twoja szansa” odbyło się spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013. Uczestnicy spotkania – władze samorządowe, liderzy lokalni, sołtysi , przedstawiciele organizacji pozarządowych , pracownicy socjalni obejrzeli prezentację multimedialną, którą przedstawił koordynator projektu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Podsumowanie 2008-2013Zakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i Łaszczyna

14 grudnia 2013 r.

Na zakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i Łaszczyna zorganizowano mikołajkowy wyjazd na przejazd Kolejką wąskotorowa z Mikołajem do Śmigla. Podczas przejazdu Mikołaj obdarowywał dzieci podarunkami i prowadził animację.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Przygotowania do Mikołajek

08 grudnia 2013 r.

Łaszczyńskie wolontariuszki w grudniu br. kontynuowały przygotowania do Mikołajek, złożyły ozdobne pudełka, wycięły i przykleiły napisy. Włączyły się w inicjatywę tradycyjnego pieczenia pierników - organizowaną przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet „No i co!” z Łaszczyna – pomagały w trakcie pieczenia, lukrowania i pakowania. Piernikowe paczuszki z świątecznymi pozdrowieniami „Dziewczyny z drużyny” rozniosły do mieszkańców Łaszczyna i Konarzewa.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Działania wolontariuszek

28 listopada 2013 r.

W listopadzie br. wolontariuszki z Łaszczyna rozpoczęły prace nad wykonaniem ozdobnych pudełek - do słodkich niespodzianek dla dzieci - na grudniowe Mikołajki, organizowane przez MGOPS w Rawiczu (przygotowały szablon, wycięły obrysy i przygotowały zagięcia do złożenia pudełek). „Dziewczyny z drużyny” włączyły się do akcji „Segregacja się opłaca” i zebrały 3 duże worki nakrętek od mieszkańców wsi Łaszczyn i Konarzewo na operację niepełnosprawnego Huberta.
Wolontariuszki włączały się również w lokalne inicjatywy - pod koniec miesiąca malowały twarze dzieciom podczas Andrzejek, organizowanych przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet „No i co!” z Łaszczyna.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Ostatnie podsumowujące spotkania grup samopomocowych w Rawiczu i Łaszczynie

28 listopada 2013 r.

W listopadzie odbyły się ostatnie podsumowujące spotkania grup samopomocowych w Rawiczu i Łaszczynie. W ramach propagowania alternatywnych form spędzania czasu grupa rawicka wzięła udział w seansie filmowym pt.: "Mój biegun”, natomiast panie z Łaszczyna uczestniczyły w aktywnej rekreacji na basenie.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty wizażu

19 listopada 2013 r.

W dniach od 8 do 21 października odbywały się warsztaty wizażu.
27 kobiet biorących udział w projekcie uczestniczyło w spotkaniu grupowym w świetlicy MGOPS ze stylistką i wizażystką. Wszystkie Panie przeszły w gabinecie fryzjersko kosmetycznym metamorfozę. Indywidualne poradnictwo dla każdego uczestnika warsztatów miało na celu podniesienie samooceny, zwiększenie wiedzy na temat kreowania nienagannego wizerunku, nabycie umiejętności autoprezentacji.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Ostatnie spotkania grupowe z psychologiem

28 października 2013 r.

Odbyły się ostatnie spotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektu z którymi podpisano kontrakt socjalny i którzy uczestniczyli w PAL-u.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd szkoleniowo integracyjny do Karpacza

13 października 2013 r.

W dniach od 11-13 października 2013r. odbył się trzydniowy wyjazd szkoleniowo integracyjny dla 13 rodzin do Karpacza. Podczas pobytu zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców i dzieci na temat: Rozwijanie umiejętności wychowawczych poprzez wzrost wiedzy z zakresu specyfiki funkcjonowania dziecka oraz rozwój kompetencji rodzicielskich. W wolnym czasie uczestnicy wyjazdu zwiedzali ciekawe miejsca w Karpaczu. Przez pracowników MGOPS uczestniczących w wyjeździe prowadzona była również animacja dla dzieci.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
IMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIE

11 października 2013 r.

W dniu 6 października odbyła się impreza integracyjna pn. „Wiejskie tradycje i obyczaje Mickiewicz w Konarzewie tradycje i obyczaje” przy wsparciu Gminy Rawicz, Przedsiębiorcy Wiesława Chudego, Koła Łowieckiego Nr 13 DROP w Rawiczu. Imprezę zorganizowano w ramach projektu systemowego Twój wybór – Twoja szansa współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Aktywności Lokalnej dla sołectw: Dąbrówki, Konarzewa, Iźbic, Łaszczyna, Żołędnicy i Żylic. Imprezę zorganizowano w ramach prowadzonych działań integrujących i aktywizujących mieszkańców wsi Gminy Rawicz. (...)Czytaj całość w załączniku nr 1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) IMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIE - czytaj całośćKursy zawodowe

30 września 2013 r.

Rozpoczęły się kolejne kursy zawodowe dla uczestników projektu. Siedem osób ukończyło kurs bukieciarstwa. Dla 5 mężczyzn zorganizowano kurs operatora koparkoładowarki kat.III , dla dwóch mężczyzn kurs operatora spycharek kat.III oraz dla dwóch kobiet kurs na prowadzenie księgi przychodów i rozchodów + płatnik. Ponadto rozpoczęły się kursy prawa jazdy kat.B, stylizacji i zdobienia paznokci, języka angielskiego i niemieckiego w stopniu podstawowym.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
IMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIE

27 września 2013 r.

MIEJSKO – GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W RAWICZU W RAMACH PROJEKTU TWÓJ WYBÓR – TWOJA SZANSA ZAPRASZA NA IMPREZĘ INTEGRACYJNĄ WIEJSKIE TRADYCJE MICKIEWICZ W KONARZEWIE – TRADYCJE I OBYCZAJE 06 PAŹDZIERNIKA 2013, GODZ. 15.00, PAŁAC W KONARZEWIE

załączniki:

1) PLAKAT - IMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIESpotkania grup samopomocowych

30 sierpnia 2013 r.

W lipcu i sierpniu kontynuowano spotkania grup samopomocowych w Rawiczu i Łaszczynie, podczas których rozmawiano o ważnych - dla poszczególnych członków grupy - aspektach życia, omawiano problemy życia codziennego, sposoby radzenia sobie z nimi oraz wymieniano doświadczenia. Przy okazji w/w spotkań w Łaszczynie panie kontynuowały pracę nad aniołami z masy solnej.
Grupy skorzystały też z alternatywnych form spędzania czasu wolnego: pierwsza uczestniczyła trzykrotnie w aktywnej rekreacji na basenie, druga w dwóch seansach filmowych: "Iluzja" "Red 2" oraz skorzystała z pobytu na basenie.
Na zakończenie wakacji odbył się Rodzinny piknik integracyjny dla grupy z Rawicza oraz ich najbliższych, w jego organizację zaangażowali się wszyscy uczestnicy grupy. Wspólne grillowanie połączone z zabawą przyczyniło się do większej integracji i pogłębienia więzi w grupie.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty z animatorkami

29 sierpnia 2013 r.

W sierpniu wolontariuszki wzięły udział w warsztatach z animatorkami z Centrum PISOP w Lesznie, których celem było zapoznanie z podstawami diagnozy środowiska lokalnego jako wstęp do tworzenia mapy potrzeb. „Dziewczyny z drużyny” spotkały się również z sołtysem wsi Łaszczyn Panem Andrzejem Wróblewskim i zobowiązały do: przygotowania ławeczki wiejskiej na konkurs organizowany przez Porozumienie Partnerskie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz oraz włączenia się w organizację Festynu Rodzinnego. Na w/w potrzeby przygotowały koncepcję i projekt ławeczki wiejskiej a następnie pomalowały ją i wykonały plakat z myślą przewodnią. Ławeczka oceniona przez Komisję z UMG Rawicz otrzymała wyróżnienie w kategorii „z przesłaniem” – ponieważ pamiętają, że marzenia można spełniać, tym bardziej te wspólne. Ponadto wolontariuszki uczestniczyły w warsztatach w plenerze, podczas których zlokalizowały dzikie wysypiska śmieci w pobliskim lesie i wykonały zdjęcia do mapy potrzeb. Dodatkowo malowały twarze dzieciom podczas imprezy integracyjnej pn. „Rodzinne Chazy” oraz Festynu Rodzinnego w Łaszczynie.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
wycieczka integracyjna

28 sierpnia 2013 r.

Wolontariusze „Dziewczyny z Drużyny”, „ Złote Łapska” działający w ramach projektu oraz dzieci z Żylic uczestniczyli w trzydniowej wycieczce integracyjnej mającej na celu pozyskiwanie wolontariuszy i krzewienie idei wolontariatu. Przez 3 dni uczestnicy zwiedzali Skalne Miasto n/Metują, Pragę, Dolomitowe Skały, Harachov.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy zawodowe dla uczestników projektu

26 sierpnia 2013 r.

Rozpoczęły się kursy zawodowe dla uczestników projektu którzy chcą podnieść swoje soje kwalifikacje zawodowe. Pierwszym kursem jest kurs obsługi kas fiskalnych i terminala kart płatniczych w którym bierze udział 9 osób. Do końca listopada będą uczestniczyć w kursach:
Operator koparkoładowarki, spycharki, kurs prawa jazdy kat.B, bukieciarstwa, stylizacji i zdobienia paznokci, gastronomicznym , fryzjerskim, księgi przychodów i rozchodów+ płatnik, operator wózków widłowych ze zmiennym wysięgiem.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wielkie sprzątanie lasu.

20 sierpnia 2013 r.

Chazaccy wolontariusze zorganizowali wielkie sprzątanie lasu. Wspólnie z dziećmi pracowali w pocie czoła sprzątając niewielki odcinek lasu. Akcja zgłoszona została w Wydziale Ochrony Środowiska w Gminie Rawicz skąd dzieci otrzymały 50 par rękawic i 100 worów do śmieci. Gmina zapewniła również wywóz śmieci. Akcja została nagłośniona w radio Elka. Następna akcja zaplanowana jest na wrzesień.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
''Dziewczyny z drużyny''

31 lipca 2013 r.

W lipcu „Dziewczyny z drużyny” ustaliły obowiązujące zasady i podpisały kontrakt, mający na celu regulację relacji w grupie. Kontynuowały też przygotowania do II Bajkowego spotkania pn.: „Za siódmą górą i siódmą rzeką” (w ramach zagospodarowania czasu wolnego dzieci) – przygotowały projekt plakatów i strojów, wykonały plakaty, rekwizyty i elementy strojów, uczestniczyły w próbach. Ukoronowaniem tych przygotowań było II Bajkowe spotkanie, podczas którego wolontariuszki czytały i prezentowały scenki z 3 bajek: „Trzy świnki”, „Calineczka” i „Kopciuszek”. Następnie wraz z dziećmi malowały kredą wybrane sceny z bajek a po skończonej zabawie w grupach pomagały w prezentacji wykonanych prac przed jury, złożonym z rodziców.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Impreza integracyjna

30 lipca 2013 r.

W dniu 28 lipca 2013r. w miejscowości Zawady zorganizowano imprezę integracyjną pn. „Rodzinne Chazy” w ramach projektu systemowego Twój wybór - Twoja szansa współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Gospodarzami imprezy było Stwolno Sikorzyn; współgospodarzami: Zawady,Wydawy, Zielona Wieś, Łąkta , Ugoda. Impreza zorganizowana w ramach Programu Aktywności Lokalnej, którego celem jest integracja wszystkich mieszkańców i grup społecznych oraz aktywizacja mieszkańców do działań na rzecz środowiska lokalnego. Gości i uczestników imprezy mieszkańcy powitali pokazem zaprzęgów konnych. Mając na względzie szeroko pojętą integrację i aktywizację mieszkańców w części artystycznej wystąpili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu oraz 11 – letnia Zosia Matyla. Zabawy dla dzieci i rodziców z niespodziankami prowadził Robert Byrski. Rodziny zmierzyły się w konkurencjach: strach na wróble, ubijanie piany trzepaczką, wspinanie na słup, balonowy finał, rzuty do kosza, cięcie drzewa piłą ręczną, dojście do celu na czas z zawiązanymi oczami, konkurs niespodzianka dla sołtysów rzuty podkową do celu. Przypomnijmy, iż w ramach Programu Aktywności Lokalnej: Pierwszy „Chazacki Turniej Wsi” odbył się w 2010 roku we wsi Zawady.: I miejsce zdobyli mieszkańcy wsi Sikorzyna i Stwolna, II miejsce zajęli mieszkańcy Zawad oraz III miejsce mieszkańcy Zielonej Wsi. W roku 2011podczas Turnieju wsi w Zielonej Wsi I miejsce Łąkta, II miejsce Zawady, III miejsce Zielona Wieś. W roku 2012 w Chazackich potyczkach wygrały: I - Zawady; II – Łąkta; II- Wydawy; IV- Sikorzyn/Stwolno; V – Ugoda; VI Zielona Wieś. W tym roku w rodzinnych zmaganiach kolejno zdobyli: I miejsce - Sikorzyn/Stwolno, II miejsce Zielona Wieś,III miejsce Łąkta, IV miejsce Wydawy, V miejsce Zawady,VI Ugoda. W trakcie trwania imprezy zapewniono BEZPŁATNIE kawę, kiełbasę z grilla, , napoje chłodzące. Mieszkańcy wszystkich sołectw chazackich upiekli przepyszne ciasta. Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla dzieci: zjeżdżalnie, trampolina, malowanie twarzy, zabawy i konkursy z klaunem i postaciami bajkowymi. Imprezę wspierali chazaccy wolontariusze „Złote Łapska” oraz „Dziewczyny z drużyny” z Łaszczyna. Pomimo upału dopisała frekwencja, Świetna zabawa, rodzinne klimaty dzięki zaangażowaniu mieszkańców, sołtysów i członków Stowarzyszenia „Chazacy”.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty terapii zajęciowej

25 lipca 2013 r.

Wolontariusze „Złote łapska” uczestniczyli w warsztatach terapii zajęciowej gdzie uczyli się techniki tworzenia wikliny papierowej a nabyte umiejętności wykorzystywali podczas zajęć w ramach zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci w wakacje. Wspólnie z dziećmi z Ugody uczestniczyli w zajęciach „ Akademia wyobraźni” zorganizowanych przez Bibliotekę w Zielonej Wsi. Czynnie uczestniczyły w życiu chazackich wsi poprzez roznoszenie ulotek, bezpłatnej prasy, sprzątanie szkoły w Ugodzie.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zapraszamy na imprezę integracyjną

15 lipca 2013 r.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na imprezę integracyjną "RODZINNE CHAZY" w dniu 28 lipca 2013r. w miejscowości ZAWADY (PLAC PRZY ŚWIETLICY). Rozpoczęcie imprezy o godz. 14:00.

załączniki:

1) PLAKAT IMPREZYDrugi trening asertywności

15 lipca 2013 r.

W świetlicy MGOPS W Rawiczu odbył się drugi trening asertywności.
W treningu uczestniczyło 12 beneficjentów projektu „ Twój wybór-Twoja szansa”

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Łaszczyńskie wolontariuszki

26 czerwca 2013 r.

Łaszczyńskie wolontariuszki „Dziewczyny z drużyny” po rajdzie rowerowym włączyły się do pomocy i zabawy podczas Dnia Dziecka (organizowanego w Łaszczynie przez rawicki MGOPS) min.: malowały twarze, wykonały zdjęcia i pomagały w posprzątaniu placu. Kolejne tygodnie poświęcone były przygotowaniom do II Bajkowego spotkania pn.: „Za siódmą górą i siódmą rzeką (wybrano bajki, podzielono role, odbyły się próby, wykonano też szkice wybranych scen z bajek.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkania grup samopomocowych

25 czerwca 2013 r.

W czerwcu odbyły się spotkania grup samopomocowych w Rawiczu i Łaszczynie, na których realizowano zadania wynikające z bieżących potrzeb Beneficjentów - m.in.: rozmowy oraz poznanie nowych technik rękodzieła. Grupy skorzystały też z alternatywnych form spędzania czasu wolnego: pierwsza grupa uczestniczyła w aktywnej rekreacji na basenie, druga w seansie filmowym pt.: „Szybcy i wściekli 6”.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z psychologiem

24 czerwca 2013 r.

W kolejnym spotkaniu grupowym z psychologiem udział wzięli uczestnicy projektu , z którymi podpisano kontrakt socjalny. Celem spotkań jest podniesienie kompetencji społecznych, komunikacji interpersonalnej oraz radzenie sobie ze stresem.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowym

12 czerwca 2013 r.

Zakończyły się spotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowym dla uczestników projektu. Przeprowadzona została diagnoza potrzeb i oczekiwań oraz motywacja do działania wśród beneficjentów. Podczas spotkań z doradcą zawodowym uczestnicy zadeklarowali udział w kursach zawodowych zgodnie ze swoimi predyspozycjami i zapotrzebowaniem na rynku pracy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Dzień Dziecka w Łaszczynie

07 czerwca 2013 r.

w Łaszczynie zorganizowano dzień dziecka dla uczestników świetlicy i wolontariuszy działających w ramach projektu. Wolontariuszki również włączyły się w przygotowanie imprezy. Dzieci bawiły się wspólnie pod okiem opiekunów ,koordynatora projektu i sołtysa .
W ramach poczęstunku otrzymały słodycze, napoje i kiełbaskę z grilla.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Trening asertywności

05 czerwca 2013 r.

10 osobowa grupa uczestników projektu wzięła udział w treningu asertywności.
Trening uczy asertywnego zachowania w życiu, wzmacnia kompetencje społeczne.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Rodzinny rajd rowerowy

03 czerwca 2013 r.

W miesiącu maju br. wolontariuszki z Łaszczyna włączyły się aktywnie w przygotowania do Rodzinnego rajdu rowerowego, współorganizowanego razem ze Stowarzyszeniem Aktywnych Kobiet „No i co!”, sołectwem oraz OSP w Łaszczynie. „Dziewczyny z drużyny” przygotowały ulotki, dostarczyły je do mieszkańców wsi, wykonały zaproszenia, przygotowały informację o grobowcu w Kawczu (znajdującym się na trasie rajdu), przygotowały śpiewniki na zaplanowaną biesiadę, wykonały anioły z masy solnej dla gości zaproszonych na rajd. Punktem kulminacyjnym tych przygotowań był rajd zakończony biesiadą przy ognisku, w dniu 2 czerwca br., w którym wzięło udział około 60 rowerzystów. W jego trakcie wolontariuszki przedstawiły historię i obecne losy grobowca w Kawczu, rozdały śpiewniki -zachęcając uczestników do wspólnego śpiewania oraz wykonały zdjęcia. Na zakończenie miłego spotkania podziękowały gościom własnoręcznie wykonanymi aniołami.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Dzień dziecka w Żylicach

31 maj 2013 r.

W ramach świetlicy dla dzieci w Żylicach zorganizowano Dzień dziecka. Dzieci bawiły się wraz z opiekunem świetlicy , sołtysem wsi i rodzicami. Przygotowano wiele zabaw i atrakcji. Uczestnicy imprezy integracyjnej zostali poczęstowani kiełbaską z grilla oraz słodyczami.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Działania wolontariuszy

29 maj 2013 r.

Wolontariusze „ Złote Łapska” działający w ramach projektu na Chazach uczestniczą w życiu lokalnym wsi. Zorganizowali spotkanie z redaktorem gazety lokalnej, zagospodarowują czas wolny dzieciom prowadząc zajęcia plastyczne, zwiedzanie przydrożnych kapliczek oraz przygotowały Dzień Matki”

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Samopomocowe grupy wsparcia dla osób bezrobotnych

20 maj 2013 r.

W ramach aktywnej integracji działają dwie samopomocowe grupy wsparcia dla osób bezrobotnych. Jedna grupa wsparcia działa w Rawiczu , druga w Łaszczynie . Oprócz spotkań tematycznych przewidziano dla uczestników wyjście do kina, na basen oraz zorganizowanie imprez integracyjnych – ognisko/piknik, mikołajki.
Spotkania z psychologiem

15 maj 2013 r.

W świetlicy MGOPS odbyło się drugie spotkanie grupowe z psychologiem. Rozpoczęło się również indywidualne spotkania psychologiczne dla osób potrzebujących wsparcia. i podniesienia własnych wartości, kompetencji i umiejętności społecznych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z psychologiem

13 maj 2013 r.

Uczestnicy Pal-u spotkali się z psychologiem na pierwszym spotkaniu grupowym. Spotkanie miało charakter treningu umiejętności społecznych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z psychologiem

29 kwietnia 2013 r.

Odbyło się pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem dla 29 uczestników projektu z, którymi podpisano kontrakt socjalny .Dla tej grupy przewidziane są 4 spotkania grupowe o charakterze treningu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z doradcą zawodowym

22 kwietnia 2013 r.

Dla 11 uczestników PAL odbyło się w świetlicy MGOPS w Rawiczu spotkanie grupowe z doradcą zawodowym. Spotkania z doradcą zawodowym ma na celu aktywizacje zawodową uczestników uwzględniającą potrzeby lokalnego rynku, ułatwiać kontakt z pracodawcą , podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Świetlica dla dzieci w Żylicach i Łaszczynie

13 kwietnia 2013 r.

Świetlica dla dzieci w Żylicach i Łaszczynie rozpoczęła swoje działania. Pod opieką pedagoga dzieci chętnie spędzają wolny czas na zabawach i rozgrywkach sportowych. Spotkania świetlicowe dla dzieci będą odbywać się do końca listopada. W ramach tych spotkań zorganizowany zostanie Dzień Dziecka .

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie wolontariuszek

11 kwietnia 2013 r.

W dniu 11.04. br. w Łaszczynie odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszek „Dziewczyny z drużyny”., na którym omówiono ideę wolontariatu, przygotowano plan działania, wykonano plakat i ulotki o zajęciach świetlicowych dla dzieci z Łaszczyna. Kolejne spotkania poświęcone były przygotowaniom do Bajkowego spotkania pn.: „Za siódmą górą i siódmą rzeką (wybrano bajki, podzielono role, przygotowano plakat, ulotki i dyplomy dla uczestników, wybrano scenografię, odbyło się kilka prób). Na Bajkowym spotkaniu 27.04.2013r. dzieci z Łaszczyna wysłuchały 2 bajki: „Kot butach” oraz „Brzydkie kaczątko” w interpretacjach przygotowanych przez wolontariuszki , na tej podstawie dzieci wykonały 3 grupowe rysunki bohaterów bajek.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie grupowe doradcy zawodowego

08 kwietnia 2013 r.

W ramach aktywnej integracji odbyło się pierwsze spotkanie grupowe doradcy zawodowego z uczestnikami projektu ,z którymi podpisano kontrakty socjalne na 2013 rok. Dla tej grupy przewidziane jest jeszcze jedno spotkanie grupowe i 40 godzin indywidualnego poradnictwa zawodowego.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Działania grupy wolontariuszy

15 marca 2013 r.

Grupa wolontariuszy „Złote Łapska” wraz z opiekunem działająca na Chazach ruszyła do pracy. Pomimo złej pogody swoje pomysły na rzecz drugiego człowieka przeistaczają w czyny. W ramach PAL w Łaszczynie tworzy się również grupa dzieci i młodzieży – wolontariuszy chcących działać bezinteresownie w swoim środowisku lokalnym. Wspólnie z opiekunem będą realizować przyjęte kierunki swojej działalności. Nowa grupa wolontariuszy jest wynikiem propagowania idei wolontariatu podczas wyjazdu integracyjnego wolontariuszy Złote Łapska” oraz dzieci młodzieży z Łaszczyna, zorganizowanego w 2012 roku
Zakończenie rekrutacji uczestników projektu

28 lutego 2013 r.

Zakończyła się rekrutacja uczestników projektu deklarujących udział w projekcie w 2013 roku. Grupa docelowa została skierowana do konsultacji z Powiatowym Urzędem Pracy w Rawiczu. Jeden beneficjent kontynuujący udział w projekcie od 2012 roku od miesiąca stycznia realizuje instrument aktywizacji edukacyjnej związany z uzupełnieniem wykształcenia.
Projekt systemowy ''Twój wybór-Twoja szansa'' w roku 2013

10 stycznia 2013 r.

W 2013 roku MGOPS Rawicz jest realizatorem projektu systemowego pn. „Twój wybór-Twoja szansa” już szósty rok zgodnie z zwartą umową ramową na lata 2008-2013. Wartość projektu na 2013 rok wynosi 302.054,52 zł
Projekt skierowany jest do 39 nowych beneficjentów - osób korzystających z pomocy społecznej ( bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo)w Gminie Rawicz i 1 osoby kontynuującej udział w projekcie od 2012 roku oraz dla otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym . Kontraktem socjalnym objętych zostanie 29 osób . W PAL zakładamy udział 11 osób, z terenów wiejskich i ich otoczenia tj.wsi chazackich i Szymanowa gdzie realizujemy PAL od 2010roku oraz , Dąbrówki, Iźbic, Konarzewa, Łaszczyna, Żołędnicy, Żylic gdzie realizujemy PAL od 2012 roku.
Celem głównym projektu jest:
Zwiększenie zaradności społeczno zawodowej 40 klientów pomocy społecznej i osób z ich otoczenia zagrożonych wykluczeniem społecznym na terenie gminy Rawicz w 2013 roku
Cele szczegółowe projektu.
1. Wzrost kompetencji społecznych i zawodowych 40 klientów pomocy społecznej z gminy Rawicz w 2013 roku
2. Wzrost i nabycie nowych umiejętności zawodowych oraz mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia 40 klientów pomocy społecznej z gminy Rawicz w 2013 rok
3. Wzrost świadomości oraz wzmocnienie środowiska lokalnego poprzez integrację 40 osób zagrożonych wykluczeniu społecznemu i ich otoczenia, budowę więzi społecznych i inicjatyw lokalnych z gminy Rawicz w 2013 roku
4. Kompleksowe wsparcie w ramach działań aktywnej integracji 20 klientów pomocy społecznej dla grupy w wieku 15-30 z gminy Rawicz w 2013 rok.

Rekrutacje uczestników do udziału w projekcie przeprowadzą pracownicy socjalni Ośrodka. Rekrutacja potrwa do końca lutego 2013 roku.
Dla uczestników projektu w ramach aktywnej integracji zostaną przeprowadzone następujące działania :
1. Spotkania grupowe i indywidualne z psychologiem, doradcą zawodowym, prawnikiem.
2. Działania Asystenta rodziny
3. Wyjazd szkoleniowo/integracyjny dla rodzin
4. Szkolenie komputerowe.
5. Kursy zawodowe i warsztaty
6. Grupy samopomocowe
7. Wolontariat dla dzieci i młodzieży
Ponadto zostaną przeprowadzone działania środowiskowe dla beneficjentów i otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w formie świetlicy dla dzieci i imprez integracyjnych.
Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ''No i co!'' z Łaszczyna

21 grudnia 2012 r.

Działania świetlicowe dla dorosłych, realizowane w Łaszczynie w ramach projektu systemowego MG OPS w Rawiczu „Twój wybór –Twoja szansa”, stały się inspiracją dla grupy uczestniczek. Dzięki nim w listopadzie br. 20 mieszkanek Łaszczyna postanowiło zjednoczyć siły we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju, integracji i aktywizacji kobiet oraz społeczności wiejskiej. Owocem rozmów było podjęcie decyzji o założeniu stowarzyszenia. (...) czytaj całość w załączniku nr 1

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ''No i co!'' z ŁaszczynaZakończenie działań w 2012r.

18 grudnia 2012 r.

Zakończyły się działania dla beneficjentów ostatecznych i otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zaplanowane na 2012 rok.
Na spotkaniu podsumowującym osiągnięte rezultaty i efekty koordynator projektu przedstawił w prezentacji multimedialnej przebieg zrealizowanych działań 2012 roku. W spotkaniu uczestniczyło ok. 70 osób- uczestników projektu , przedstawicieli władz samorządowych, sołtysów, liderów lokalnych i pracowników socjalnych. Beneficjentom ostatecznym wręczono zaświadczenia o udziale w projekcie. Założone we wniosku o dofinansowanie rezultaty i produkty zostały osiągnięte.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zakończenie działań

30 listopada 2012 r.

Dobiegły końca wszystkie działania mające na celu zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych. W miesiącu listopadzie 8 kobiet zdobyło umiejętności stylizacji i zdobienia paznokci. Zakończyły się kursy prawa jazdy kat.B, B+E, C, C+E, w których uczestniczyło 18 osób. W kursach i szkoleniach uczestniczyło ogółem 37 beneficjentów.
Dni Seniora

23 listopada 2012 r.

Młodzi wolontariusze działający pod okiem opiekuna wystawili program artystyczny podczas organizowanych Dni Seniora dla mieszkańców Chazów .W dniach 21-22 listopada w świetlicach wiejskich w Zielonej Wsi i w Zawadach dali pokaz swoich talentów bawiąc przy muzyce i śpiewie uczestników imprezy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkania świetlicowe w Łaszczynie

08 listopada 2012 r.

W świetlicy wiejskiej w Łaszczynie odbywają się spotkania świetlicowe dla dorosłych i dla dzieci. Panie biorące udział w spotkaniach przy kawie wymieniają doświadczenia oraz wykonują ozdoby choinkowe na spotkanie mikołajkowe kończące działania świetlicy. Aerobik, basen i kino to motywujące formy działań świetlicy dla dorosłych. Dzieci poprzez zajęcia plastyczne i zabawę pod opieka pedagoga integrują się i spędzają czas wolny.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wolontariusze „Złote Łapska”

31 października 2012 r.

Wolontariusze „Złote Łapska” oprócz zajęć plastycznych dla dzieci włączyli się w organizację lokalnych imprez. Przygotowali zaproszenia na spotkanie z prof. Stanisławem Jędrasiem oraz na Dni Seniora. Wolontariuszki pomagały również w obsłudze imprezy „Spotkanie przy świecach”
Warsztaty na temat rozwijania umiejętności wychowawczych

29 października 2012 r.

W dniach 26-28 października w Karpaczu 10 uczestników projektu wraz z rodzinami i asystent rodziny uczestniczyło w warsztatach na temat rozwijania umiejętności wychowawczych poprzez wzrost wiedzy z zakresu specyfiki funkcjonowania dziecka oraz rozwoju kompetencji. Podczas trzydniowego wyjazdu w czasie wolnym zorganizowano dla rodzin zwiedzanie ciekawych miejsc Karpacza.
Szkolenie komputerowe w stopniu podstawowym

17 października 2012 r.

Rozpoczęło się szkolenie komputerowe w stopniu podstawowym. 18 uczestników projektu przez 8 dni będzie nabywać umiejętności obsługi komputera, poczty elektronicznej, internetu i programów użytkowych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Warsztaty wizażu

12 października 2012 r.

W dniach od 8 do 11 października odbyły się warsztaty wizażu. Warsztaty obejmowały 1 spotkanie grupowe oraz indywidualne poradnictwo dla każdego uczestnika warsztatów mające na celu podniesienie samooceny, zwiększenie wiedzy na temat kreowania nienagannego wizerunku, nabycie umiejętności autoprezentacji. Każdy uczestnik miał zapewnione 3 godzinne spotkanie z wizażystką/stylistką na dobór i zmianę fryzury (farbowanie, obcięcie, modelowanie), zabieg pielęgnacyjny ( maseczka, oczyszczanie twarzy, regulacja brwi/ henna), dobór i wykonanie makijaż.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wyjazd integracyjny

03 października 2012 r.

Wolontariusze „Złote Łapska” zorganizowały dla osób wykluczonych społecznie oraz dla otoczenia wyjazd integracyjny. 45 osób( wraz z koordynatorem projektu) wzięło udział w spektaklu „MEY DEY” w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Indywidualne spotkania

28 września 2012 r.

Przez cały czas trwają indywidualne spotkania wspierające uczestników projektu - z psychologiem i prawnikiem.
Spotkanie z psychologiem

26 września 2012 r.

Ostatnie spotkanie z psychologiem dla 29 uczestników ( kontrakt socjalny) z elementami treningu emocjonalnego. Tematem było rozwijanie umiejętności rozpoznawania i konstruktywnego wyrażania uczuć.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z psychologiem

25 września 2012 r.

Psycholog przeprowadził ostatnie spotkanie grupowe tym razem dla uczestników PAL-u . Zajęcia miały charakter treningu. Tematem spotkania była Komunikacja interpersonalna i autoprezentacja. Było to ostatnie grupowe spotkanie z psychologiem.
Trening asertywności

24 września 2012 r.

Odbył się ostatni z trzech treningów asertywności – tym razem dla uczestników PAL-u. W 5 godzinnym treningu udział wzięło 11 beneficjentów.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Samopomocowe grupy wsparcia

21 września 2012 r.

Samopomocowe grupy wsparcia – dla dzieci i osób bezrobotnych oraz ich rodziny spotkali się na „Pontonie” na integracyjnym ognisku. Przy muzyce i śpiewie rodzice i dzieci smażyli kiełbaski nad ogniskiem. Opiekun grupy przygotował zabawy i zgadywanki dla wszystkich uczestników nagradzane słodyczami.
Samopomocowe grupy wsparcia – uczestnicy grupy oprócz spotkań integracyjnych chętnie uczestniczą w zajęciach basenowych oraz wyjściach do kina.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie świetlicowe dla dorosłych w świetlicy wiejskiej w Łaszczynie

10 września 2012 r.

Zgodnie z potrzebami mieszkańców zorganizowano spotkania mające na celu zintegrowanie mieszkańców i określenie jakie są ich oczekiwania.
Zajęcia z psychologiem

05 września 2012 r.

Psycholog przeprowadził dla uczestników projektu , z którymi podpisano kontrakt socjalny zajęcia o charakterze treningu. Tematem spotkania była Komunikacja interpersonalna i autoprezentacja.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pożegnanie lata „Tęczowe wakacje” w Łaszczynie

04 września 2012 r.

W dniu 2 września 2012r. w Łaszczenie odbyła się impreza integracyjna Pożegnanie lata „Tęczowe wakacje” dla wsi: Dąbrówka, ,Iźbice, Konarzewo, Łaszczyn, Żołędnica, Żylice. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu systemowego Twój wybór Twoja szansa POKL współfinasowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie działań środowiskowych Programu Aktywności Lokalnej.
Wydarzenie poprzedziła wcześniej przeprowadzona diagnoza potrzeb i oczekiwań mieszkańców ww. sołectw. Duże zaangażowanie wykazali mieszkańcy w przygotowanie imprezy.- stoły z darami natury, dekoracje, przygotowanie placu.
Dopisała frekwencja - w imprezie wzięło udział około 350 osób.
Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i całych rodzin: gry i zabawy z drobnymi upominkami, bańki mydlane, chodzenie na szczudłach, dmuchaniec, trampolina.
Dużo emocji dostarczyli strażacy z OSP z Iźbic.
Podczas imprezy można było spróbować dobrych wypieków, zapewniono poczęstunek: kawę, napoje, kiełbasę z grilla, dla dzieci popcorn.
Prowadzenie Krzysztof Skrzypczak oraz Edmund i Leszek Matyla.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy i szkolenia zawodowe

04 września 2012 r.

W ramach projektu rozpoczynają się od dnia dzisiejszego kursy i szkolenia zawodowe, które potrwają do końca listopada. Pierwszym kursem jest kurs obsługi kasy fiskalnej +obsługa klienta w którym 13 beneficjentów rozpoczęło nabywanie nowych umiejętności zawodowych. Ponadto w miesiącu wrześniu 18 uczestników rozpocznie kursy prawa jazdy( Kat.B, B+E, C, C+E), 3 osoby kurs koparkoładowarki kat.III, Bukieciarstwo- 5 osób, cukiernik 2 osoby, kucharz 2 osoby oraz 2 osoby kurs języka niemieckiego.
Zakończenie działań świetlica wakacyjna dla dzieci

31 sierpnia 2012 r.

Zakończyła działania świetlica wakacyjna dla dzieci w Łaszczynie – „TĘCZOWE WAKACJE”. Wykonane prace plastyczne zostaną wystawione podczas imprezy integracyjnej, która odbędzie dnia 2 września na placu przy świetlicy wiejskiej w Łaszczynie. Dzieci wraz z opiekunem przygotowały na powyższa imprezę pokaz taneczny. W miesiącach wrzesień –grudzień dzieci będą mogły spotkać się jeszcze 6 razy na spotkaniach świetlicowych dla dzieci.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wycieczka integracyjna „KOPERNIK I DINOZAURY”

24 sierpnia 2012 r.

Wolontariusze „ZŁOTE ŁAPSKA” wraz z dziećmi z wsi objętych PAL-em uczestniczyli w dwudniowej wycieczce integracyjnej „KOPERNIK I DINOZAURY”. Czterdziestoosobowa grupa dzieci i troje opiekunów zwiedzali ciekawe miejsca w Toruniu oraz Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Wspólny wyjazd miał na celu propagowania idei wolontariatu i zachęcenie do działań na rzecz drugiego człowieka wszystkich uczestników wycieczki.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Impreza integracyjna - BALONIADA

21 sierpnia 2012 r.

Wolontariusze "Złote Łapska" w ramach zagospodarowania czasu wolnego zorganizowali dla dzieci z sześciu chazckich wsi objętych PAL-em imprezę integracyjną - BALONIADA. Na placu przy świetlicy wiejskiej w Zawadach dzieci chętnie uczestniczyli w balonowych rozgrywkach i zabawach.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z doradcą zawodowym

20 sierpnia 2012 r.

W świetlicy MGOPS w Rawiczu odbyło się drugie spotkanie grupowe z doradcą zawodowym uczestników projektu objętych kontraktem socjalnym. Przekazanie wiedzy uwzględniającej potrzeby lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcami, podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy ma na celu motywować uczestników do działania w zakresie aktywizacji zawodowej. Spotkanie kończyło cykl spotkań indywidualnych w ramach projektu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z psychologiem

13 sierpnia 2012 r.

Odbyło się kolejne spotkanie grupowe z psychologiem. W spotkaniu uczestniczyli beneficjenci biorący udział w PAL-u.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie osób bezrobotnych

09 sierpnia 2012 r.

Samopomocowa grupa wsparcia osób bezrobotnych spotkała się z pedagogiem prowadzącym grupę. Ustalono zasady działania grupy i dalsze terminy spotkań.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
CHAZACKIE POTYCZKI

31 lipca 2012 r.

W dniu 22 lipca 2012r. w Łąkcie odbyła się impreza integracyjna „Chazackie potyczki”. Impreza została zrealizowana w ramach projektu systemowego Twój wybór Twoja szansa POKL współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie działań środowiskowych Programu Aktywności Lokalnej. Dopisała frekwencja - w imprezie wzięło udział około 400 osób. Spotkanie rozpoczęto od prezentacji współczesnego stroju chazackiego. Pomysły na prezentację były bardzo oryginalne i zaskakujące zarówno organizatorów jak też uczestników imprezy. W dalszej części programu wystąpili mieszkańcy prezentując rodzinne talenty chazackie. Rodziny sołectw chazackich rywalizowały następujących konkurencjach: współczesny strój chazacki, pchanie balotów słomy, wyścig rodzin z taczkami, rzut pyrami do kosza, rzuty karne, slalom pomiędzy pachołkami na rowerze, wór niespodzianka, makijaż w wykonaniu panów. Ostatecznie zwyciężyły Zawady zajmując I miejsce, II miejsce Łąkta, III miejsce Wydawy, IV miejsce Stwolno/Sikorzyn, V miejsce Ugoda, VI miejsce Zielona Wieś. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i całych rodzin: gry i zabawy z drobnymi upominkami, tatuaże, dmuchaniec, trampolina, popcorn, wata cukrowa.
Podczas turnieju zapewniono poczęstunek: kawę, napoje, kiełbasę z grilla.
Mieszkańcy wszystkich sołectw upiekli przepyszne ciasta, natomiast mieszkańcy Łąkty dodatkowo poczęstowali wszystkich uczestników imprezy przygotowanym bigosem oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem. Nie zabrakło także sponsorów: Dom Kultury w Rawiczu, PPHU TAD-LEN Tadeusz Świtała z Zielonej Wsi oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TWARDY S.j. z Rawicza.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Drugie grupowe spotkanie z psychologiem

25 lipca 2012 r.

Beneficjenci, z którymi podpisano kontrakt socjalny uczestniczyli w drugim grupowym spotkaniu z psychologiem. Zajęcia mają na celu podniesienie samooceny uczestników poprzez trening umiejętności społecznych, warsztaty komunikacji, podejmowanie samodzielnych decyzji, rozwiązywanie problemów .

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z prawnikiem

19 lipca 2012 r.

W spotkaniu grupowym z prawnikiem udział wzięło 16 osób uczestników PAL-u. Prawnik przekazał beneficjentom wiedzę w zakresie prawa pracy z elementami prawa cywilnego i rodzinnego.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Rozpoczęcie działań Samopomocowej Grupy Wsparcia

17 lipca 2012 r.

W ramach działań środowiskowych działanie rozpoczęła Samopomocowa Grupa Wsparcia.
W grupie udział będą brać osoby bezrobotne oraz grupa dzieci. W pierwszym spotkaniu integracyjnym pedagog rozpoczął pracę z dziećmi poprzez zabawę.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Trening asertywności

09 lipca 2012 r.

W świetlicy MGOPS w Rawiczu przeprowadzono trening asertywności dla pierwszej grupy ( 11 osób). W treningu weźmie udział 30 osób.
Świetlica wakacyjna dla dzieci Łaszczynie

04 lipca 2012 r.

W Łaszczynie rozpoczęła działanie świetlica wakacyjna dla dzieci pn. „Tęczowe wakacje”. Przez dwa miesiące dzieci po okiem pedagoga będą uczestniczyć zajęciach edukacyjno sportowych. W ramach zagospodarowania dzieciom czasu wolnego świetlica czynna będzie 3 razy w tygodniu ( poniedziałki, środy, piątki).

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wolontariusze „Złote Łapska” prowadzą zajęcia plastyczne

29 czerwca 2012 r.

Wolontariusze „Złote Łapska” w ramach zagospodarowania czasu wolnego dzieciom, prowadzili zajęcia plastyczne jak również spotkania integracyjne w formie zabaw dla dzieci. Czynnie włączyli się również w obsługę imprezy charytatywnej na rzecz niepełnosprawnego Tomka.
Spotkanie grupowe się z doradcą zawodowym

28 czerwca 2012 r.

Uczestnicy PAL-u spotkali się z doradcą zawodowym na spotkaniu grupowym wspierającym aktywizację zawodową. Doradca przekazał uczestnikom wiedzę uwzględniającą potrzeby lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcami, podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z doradcą zawodowym

27 czerwca 2012 r.

W świetlicy MGOPS w Rawiczu odbyło się spotkanie grupowe z doradcą zawodowym uczestników projektu objętych kontraktem socjalnym. Przekazanie wiedzy uwzględniającej potrzeby lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcami, podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy ma na celu motywować uczestników do działania w zakresie aktywizacji zawodowej.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie grupowe o charakterze treningu kompetencji i umiejętności społecznych

20 czerwca 2012 r.

Odbyło się pierwsze z trzech spotkań grupowych o charakterze treningu kompetencji i umiejętności społecznych z uczestnikami PAL-u. W spotkaniu uczestniczyło 16 beneficjentów.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Rozpoczęły się indywidualne spotkania wspierające dla uczestników projektu

15 czerwca 2012 r.

W siedzibie MGOPS w Rawiczu rozpoczęły się indywidualne spotkania wspierające dla uczestników projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny i biorącymi udział w Pal-u w 2012 roku. Spotkania prowadzą: psycholog, doradca zawodowy oraz prawnik. Indywidualne wizyty u specjalistów potrwają do 15 grudnia 2012 roku.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem

15 czerwca 2012 r.

W dniu dzisiejszym w świetlicy MGOPS odbyło się pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem dla 29 uczestników projektu objętych kontraktem socjalnym. Przewidziano do końca roku jeszcze 3 spotkania zajęć psychologicznych – grupowych treningów kompetencji i umiejętności społecznych.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wolontariusze

30 maj 2012 r.

Młodzi wolontariusze w miesiącu maju na zajęciach plastycznych z dziećmi wykonały laurki z okazji Dnia Matki oraz zaproszenia na ognisko dla osób niepełnosprawnych i mam wolontariuszy. Ognisko odbyło się na terenie leśniczówki Krasnolipka w dniu 25 maja 2012 roku. Śpiew przy dźwiękach gitary i akordeonu bawił uczestników ogniska. Niepełnosprawnemu Tomkowi zaśpiewano gromkie „100 lat”z okazji urodzin. „Złote łapska” włączyły się również w organizację festynu charytatywnego na rzecz Tomka. Mama Tomka spotkała się z wolontariuszami i pokazała jak wykonać róże z bibuły. Każdy z wolontariuszy wykonał jedna różę i przekazał na festyn na rzecz TOMKA.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Wparcie asystenta rodziny

02 maj 2012 r.

Od miesiąca maja wparciem asystenta rodziny zostanie objętych 6 rodzin. Zadaniem asystenta będzie podniesienie poziomu wydolności rodziny zwłaszcza w sprawach opiekuńczo wychowawczych oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu zwiększenie poczucia wpływu na własne życie, podniesienie samooceny oraz zmiany stosunku członków rodzin do własnej sprawczości.
Działania grupy wolontariuszy „Złote łapska”

07 kwietnia 2012 r.

Od dnia 2 kwietnia swoje działania rozpoczęła grupa wolontariuszy „Złote łapska”.
W ramach zagospodarowania czasu wolnego będą prowadzić zajęcia plastyczne dla dzieci, gry i zabawy, wyprawy piesze po okolicy. Po okiem opiekuna będą brały czynny udział w życiu społecznym chazackich wsi.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Informacje o Projekcie

31 stycznia 2012 r.

Projekt „TWÓJ WYBÓR-TWOJA SZANSA” w 2012 roku skierowany jest do 45 beneficjentów, bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, mieszkańców Gminy Rawicz korzystających z pomocy społecznej oraz ich otoczenia.
Aktywizacja prowadzona będzie w ramach kontraktu socjalnego i Programu Aktywności Lokalnej.
Uczestnicy projektu zostaną objęci następującym wsparciem:
- indywidualne spotkania z psychologiem, doradca zawodowym, prawnikiem,
- grupowe spotkania z psychologiem, doradca zawodowym, prawnikiem
- trening asertywności
- asystent rodziny
- terapia rodzinna ( kompleksowe wsparcie)
- warsztaty wizażu
- kursy zawodowe
Otoczenie aktywizowane będzie poprzez działania środowiskowe: imprezy integracyjne , wyjazdowe, wynikające z przeprowadzonych diagnoz, szkolenie dla mieszkańców ( mobilizacja do działań, animacja społeczności lokalnej).
Zostanie utworzona samopomocowa grupa wsparcia integrująca społeczność lokalną. Swoje działania prowadzić będzie grupa wolontariuszy „Złote łapska” działająca od 2010 roku skupiająca dzieci i młodzież z wsi chazackich.

Pracownicy socjalni Ośrodka rozpoczęli rozmowy i spotkania z klientami pomocy społecznej zachęcające do udziału w projekcie ( rekrutacja).
Spotkanie z okazji Dnia Wolontariusza

19 grudnia 2011 r.

W świetlicy wiejskiej w Zielonej Wsi odbyło się spotkanie z okazji Dnia Wolontariusza. Koordynator projektu wraz z Burmistrzem Gminy Rawicz podziękowali 15 młodym wolontariuszom działającym w klubie „Złote Łapska” pod opieką Pani Danuty Jankowskiej-Skupin za wkład pracy jaki wnieśli na rzecz społeczności chazackiej . W prezentacji multimedialnej przedstawiono działania młodych ludzi zrealizowane podczas dwuletniej działalności klubu. Rodzice wolontariuszy uczestniczący spotkaniu byli dumni ze swoich dzieci. Wraz z podziękowaniami koordynator projektu Pani Władysława Czajkowska wręczyła wolontariuszom słodkie upominki i życzyła im wspaniałych pomysłów na dalsze działania.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Podsumowujące spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymi

16 grudnia 2011 r.

W dniu 13 grudnia 2011 r.w Domu Kultury w Rawiczu odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymi podsumowujące osiągnięte rezultaty i produkty w roku 2011. Uczestnicy projektu ,liderzy oraz przedstawiciel Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UMG Rawicz obejrzeli prezentacje multimedialną z realizacji projektu. Koordynator projektu przedstawił prowadzone działania zarówno z osobami, z którymi zawarto kontrakty socjalne jak też uczestnikami oraz ich otoczeniem w zakresie Programu Aktywności Lokalnej. Uczestnicy spotkania pozytywnie odnieśli się do prowadzonych działań, co potwierdza celowość realizacji projektu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie integracyjne pn. „MŁODZI INACZEJ”

17 listopada 2011 r.

Przez 2 dni (16-17 listopada) około 300 osób bawiło się na spotkaniu integracyjnym pn. „MŁODZI INACZEJ” zorganizowanym dla emerytów wsi chazackich.
Spotkanie przygotowali młodzi wolontariusze „Złote łapska”. Wykonali i roznieśli zaproszenia, udekorowali stoły oraz przygotowali program artystyczny. W części artystycznej na scenie zaprezentował się również zespół regionalny „Wisieloki” oraz „Ziomale”. W ciepłej atmosferze panującej w Domu Strażaka w Zielonej Wsi w pierwszym dniu spotkania bawili się seniorzy z Zielonej Wsi i Wydaw a w drugim dniu uczestniczyli seniorzy Łąkty, Zawad, Stwolna, Sikorzyna i Ugody. Dyrektor MGOPS wraz z Burmistrzem Gminy Rawicz życzyli emerytom pogody ducha, zdrowia i aktywności społecznej takiej jak dziś. Wspólna biesiada i tańce wolontariuszy z seniorami przy słodkim poczęstunku i obiadokolacji trwały do wieczora.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Ostatnie spotkanie grupowe z psychologiem

07 listopada 2011 r.

Odbyło się ostatnie spotkanie grupowe z psychologiem uczestników projektu , z którymi podpisano kontrakt socjalny . 5 spotkań grupowych o charakterze treningu miało na celu podniesienie kompetencji i umiejętności społecznych beneficjentów.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy, warsztaty

28 października 2011 r.

W ramach kursów zawodowych 7 kobiet zakończyło kurs prawa jazdy kat.B. oraz 3 kobiety ukończyły kurs obsługi kas fiskalnych. Jeden beneficjent ( mężczyzna) jest w trakcie kursu nauki spawania.
Ponadto 27 kobiet zakończyło warsztaty wizażu. Panie biorące udział w projekcie nabyły umiejętności autoprezentacji oraz zwiększyły wiedzę na temat kreowania nienagannego wizerunku.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
„Złote łapska” prowadzą spotkania plastyczne z dziećmi

26 października 2011 r.

Młodzi wolontariusze „Złote łapska” prowadzą spotkania plastyczne z dziećmi ze SP w Zielonej Wsi w ramach organizacji czasu wolnego, na których między innymi przygotowują zaproszenia dla wszystkich emerytów z chazackich wsi biorących udział w PAL na spotkanie zaplanowane na miesiąc listopad.
SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

12 października 2011 r.

W siedzibie MGOPS odbyło się 4 spotkanie grupowe uczestników projektu , z którymi podpisano kontrakt socjalny z psychologiem. Tematem spotkania była asertywność, czyli jak wyrażać siebie w poszanowaniu siebie i innych.
WARSZTATY WIZAŻU

05 października 2011 r.

W świetlicy wiejskiej w Zielonej Wsi rozpoczęły się warsztaty wizażu dla 15 uczestniczek projektu biorących udział w Programie Aktywności Lokalnej odbyło się spotkanie grupowe z wizażystką . Program warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak analizę kolorystyczną, tworzenie wizerunku zawodowego, typy sylwetek i urody, autoprezentacja. Każda uczestniczek objęta zostanie również indywidualnym poradnictwem w gabinecie fryzjersko/kosmetycznym gdzie zostanie dobrany i wykonany makijaż, dobrana fryzura i wykonany zabieg pielęgnacyjny twarz.
PUNKT KONSULTACYJNY, ZŁOTE ŁAPSKA, ASYSTENT RODZINY

30 września 2011 r.

W ramach punktu konsultacyjnego dla uczestników projektu porad/ wsparcia dla beneficjentów biorących udzielają; prawnik, doradca zawodowy, psycholog. Również przez czas trwania projektu swoje działania wolontariusze „ Złote Łapska” organizując czas wolny dla dzieci prowadząc zajęcia plastyczne. Dwóch asystentów rodzin prowadzi wsparcie dla 10 rodzin, z którymi podpisano kontrakt socjalny

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
GOSPODAROWANIE BUDŻETEM DOMOWYM

29 września 2011 r.

W świetlicy wiejskiej w Zielonej Wsi zakończyły się warsztaty gospodarowania budżetem domowym i czasem wolnym. Przez 4 dni 15 kobiet biorących udział w projekcie w ramach PAL uczestniczyło w warsztatach. Panie w sposób teoretyczny i praktyczny uczyły się planować swój budżet domowy i czas wolny.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Ognisko

27 września 2011 r.

W Miejscowości Kowaliki grupa wolontariuszy „ Złote łapska” zorganizowała ognisko z pieczonymi ziemniakami. Uczestnicy ogniska przy pięknej pogodzie smażyli kiełbaski i śpiewali piosenki ( organizatorzy wspólnie z zaproszonymi osobami niepełnosprawnymi i dziećmi z wsi objętych Programem Aktywności lokalnej).

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
WARSZTATY WIZAŻU

27 września 2011 r.

W siedzibie MGOPS rozpoczęły się warsztaty wizażu dla 12 uczestniczek projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Odbyło się spotkanie grupowe z wizażystką. Program warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak analizę kolorystyczną, tworzenie wizerunku zawodowego, typy sylwetek i urody, autoprezentacja. Każda uczestniczek objęta zostanie również indywidualnym poradnictwem w gabinecie fryzjersko/kosmetycznym gdzie zostanie dobrany i wykonany makijaż, dobrana fryzura i wykonany zabieg pielęgnacyjny twarz.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy zawodowe

26 września 2011 r.

W okresie od 15.09-26.09.2011 dla 5 beneficjentów projektu przeprowadzono kurs bukieciarstwa. Uczestniczki kursu opanowały umiejętności związane z wykonywaniem kompozycji kwiatowych. Ponadto 1 beneficjent ukończył kurs operatora koparki jednonaczyniowej kat. III. Nadal trwa kurs prawa jazdy kat.B, w którym uczestniczy 8 beneficjentów.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kurs komputerowy

01 września 2011 r.

Dnia 1 września rozpoczął się kurs komputerowy w stopniu podstawowym. Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwolą na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Kurs rozpoczęło 11 osób.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy zawodowe

31 sierpnia 2011 r.

W miesiącu sierpniu niektórzy beneficjenci ukończyli już pierwsze kursy zawodowe: 8 osób ukończyło kurs obsługi kas fiskalnych, 2 osoby – kurs stylizacji paznokci, 1 osoba- kurs prowadzenia księgi przychodów i rozchodów.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Impreza integracyjna „Baloniada”

27 sierpnia 2011 r.

Na boisku sportowym W Łąkcie odbyła się impreza integracyjna tzw. „Baloniada”. Młodzi wolontariusze -„Złote łapska” przygotowały rozgrywki z balonami napełnionymi wodą. W rozgrywkach udział brały dzieci i dorośli. Uwieńczeniem imprezy było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z psychologiem

22 sierpnia 2011 r.

W siedzibie MGOPS przy słodkim poczęstunku odbyło się kolejne (trzecie) spotkanie grupowe z psychologiem. W spotkaniu uczestniczyli beneficjenci, z którymi podpisano kontrakt socjalny.
Chazacki Turniej Wsi

19 sierpnia 2011 r.

W dniu 15 sierpnia 2011r. w Zielonej Wsi odbył się „Chazacki Turniej Wsi” zorganizowany w ramach projektu systemowego Twój wybór Twoja szansa Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinasowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Turniej zrealizowano w zakresie działań środowiskowych Programu Aktywności Lokalnej. Impreza jest wspólną inicjatywą Ośrodka na rzecz mieszkańców z udziałem sołtysów i aktywnych działaczy sołectw: Zielonej Wsi, Wydaw, Zawad, Łąkty, Ugody, Stwolna, Sikorzyna. (...) Czytaj całość w załączniku nr 1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Chazacki Turniej WsiZajęcia taneczne w Szymanowie

16 sierpnia 2011 r.

W dniach od 8 do 13 sierpnia 2011 w świetlicy wiejskiej w Szymanowie Stowarzyszenie Zespołu Regionalnego „Wisieloki „w Szymanowie prowadziło zajęcia taneczne dla 23osobowej grupy dzieci i młodzieży pod nazwą „Wakacje z tańcem i muzyką”. Przez 6 dni w świetlicy rozbrzmiewała muzyka regionalna, a uczestnicy warsztatów pod opieką choreografa poznawali tańce regionalne. Na zakończenie warsztatów miłośnicy muzyki i folkloru pokazali swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
CHAZACKI TURNIEJ WSI - ZAPRASZAMY!

02 sierpnia 2011 r.

Dnia 15 sierpnia 2011, godz. 14:00 w Zielonej Wsi(plac przy OSP)odbędzie się CHAZACKI TURNIEJ WSI. Na turnieju oprócz rywalizacji odbędzie się m.in. część artystyczna oraz znajdzie się mnóstwo atrakcji i zabawy dla dzieci. Impreza organizowana jest przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, a współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

załączniki:

1) CHAZACKI TURNIEJ WSI - PLAKAT IMPREZYObóz wypoczynkowy z programem dla wolontariuszy 4 - 14 lipca 2011r.

14 lipca 2011 r.

„Złote łapska” – 14 wolontariuszy wraz z opiekunem przebywało na obozie wypoczynkowym w Zakopanem. Przez 10 dni młodzi wolontariusze brali udział w zajęciach wolontariackich, zapoznawali się z działalnością wolontariatu zakopiańskiego. Ponadto sami organizowali zajęcia pod okiem opiekunów. Oprócz powyższych działań poznawali piękno, historię i tradycje Tatr i Podhala. Zmęczeni górskimi wspinaczkami ale bardzo zadowoleni pełni zapału do dalszych działań wrócili do swoich domów.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie grupowe psychologa z uczestnikami PAL-u

04 lipca 2011 r.

W Domu Strażaka w Zielonej Wsi odbyło pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem z uczestnikami PAL-u. Specjalista zapoznał beneficjentów z konstruktywnymi sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz co to jest stres.
Następne spotkanie przewidziano w miesiącu wrześniu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Podpisano aneks do umowy

30 czerwca 2011 r.

W dniu 30 czerwca został podpisany aneks do umowy pomiędzy Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Poznaniu na dofinansowanie realizacji projektu „Twój wybór-Twoja szansa” na rok 2011.
Zajęcia grupowe z psychologiem

29 czerwca 2011 r.

W siedzibie MGOPS odbyły się drugie zajęcia grupowe z psychologiem. Tematem zajęć było: poznawanie konstruktywnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz co to jest stres. W zajęciach uczestniczyli beneficjenci, z którymi podpisano kontrakt socjalny.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Asystent rodziny

31 maj 2011 r.

Od miesiąca maja rozpoczęło swoje działania dwóch asystentów rodziny. Zadaniem asystentów jest podniesienie poziomu wydolności rodziny, zwłaszcza w sprawach opiekuńczo wychowawczych oraz prowadzeniu gospodarstwa domowego ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu zwiększenie poczucia wpływu na własne życie, podniesienie samooceny oraz zmiany stosunku członków rodziny do własnej sprawczości. Działaniami objęto 8 rodzin.
Ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy "Złote Łapska"

31 maj 2011 r.

27 maja na terenie leśniczówki Krasnolipka odbyło się ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy "Złote Łapska" Zaproszone zostały osoby niepełnosprawne / z opiekunami/ z terenu Chazów, drużyna zuchów z Zielonej Wsi wraz z druhną, a także mamy wolontariuszy. Były kiełbaski, napoje/zakupione w ramach realizowanego projektu ,były także bułeczki zafundowane przez miejscową piekarnię Kortylewscy. Ale przede wszystkim dopisała ładna pogoda, wspaniałe nastroje ponad 50-ciu uczestników ogniska. Tomkowi ze Stwolna z okazji urodzin, a także wszystkim zebranym mamom/ z okazji Dnia Mamy/ zaśpiewano huczne sto lat. Wszystkim mamom wolontariusze zorganizowali quiz. Mama, która zdobyła największą ilość punktów została obsypana cukierkami. Ciekawą gawędą uraczył nas pan leśniczy Włodarczyk. Krasnolipka to bardzo gościnne i urocze miejsce , dlatego już myślimy o następnym ognisku.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem

31 maj 2011 r.

W dniu 30 maja 2011 odbyło się pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem z uczestnikami projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Na rok 2011 przewidziano pięć takich spotkań. Tematem spotkań będzie radzenie sobie ze stresem i agresją, komunikacja interpersonalna, kształtowanie umiejętności negocjacyjnych oraz wiara w siebie.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Rozpoczęcie działalności Punktu konsultacyjnego

31 maj 2011 r.

Od dnia 30 maja rozpoczął działalność Punkt konsultacyjny działający w siedzibie MGOPS. Trzech specjalistów; psycholog, prawnik, doradca zawodowy będą prowadzić wsparcie/doradztwo/poradnictwo dla uczestników projektu. Każdy specjalista będzie prowadził swoje działania w wyznaczonych terminach w zakresie problemów opiekuńczo –wychowawczych, rodzin w kryzysie, aktywizacyjne, prawa pracy itp. Pierwsze działania przeprowadził już psycholog w dniu 30 maja oraz prawnik w dniu 31 maja. Punkt cieszył się zainteresowaniem beneficjentów.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Klub Wolontariuszy „Złote Łapska”

29 kwietnia 2011 r.

Od kwietnia swoje działania rozpoczął Klub Wolontariuszy „Złote Łapska” działający w projekcie od 2010 roku pod opieką Pani Danuty Skupin. Prowadzone działania w 2010 roku wykazały zapotrzebowanie w tym zakresie wśród dzieci i młodzieży oraz spełnia oczekiwania mieszkańców wsi objętych PAL-em. Dalsze wsparcie działań pozwoli na podniesienie i rozwój świadomości społecznej. Wolontariusze będą prowadzić działania na rzecz zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców chazackich wsi w szczególności dzieci i młodzieży oraz osób starszych. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zaplanowano na miesiąc maj.
Trwa rekrutacja

05 kwietnia 2011 r.

Trwa rekrutacja uczestników do udziału w projekcie Twój wybór - Twoja szansa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. Celem głównym projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu klientów pomocy społecznej i osób z ich otoczenia poprzez zwiększenie zaradności społeczno zawodowej na terenie miasta i gminy Rawicz. Cel szczegółowy projektu, to: zwiększenie świadomości społecznej oraz podniesienie poziomu własnej wartości, poprawa zdolności komunikacyjnych i ogólnego funkcjonowania w środowisku, mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia, zdobycie/podwyższenie kwalifikacji zawodowych, wzmocnienie otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwłaszcza dzieci i młodzieży, zidentyfikowanie potrzeb i zasobów społeczności lokalnej oraz integracja środowiska lokalnego. Rekrutacja prowadzona jest przez pracowników socjalnych MGOPS Rawicz. Więcej informacji udzielają pracownicy socjalni pod nr tel. (65) 545-40-37.
Rekrutacja do udziału w projekcie

01 marca 2011 r.

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do udziału w projekcie Twój wybór - Twoja szansa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. Celem głównym projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu klientów pomocy społecznej i osób z ich otoczenia poprzez zwiększenie zaradności społeczno zawodowej na terenie miasta i gminy Rawicz. Cel szczegółowy projektu, to: zwiększenie świadomości społecznej oraz podniesienie poziomu własnej wartości, poprawa zdolności komunikacyjnych i ogólnego funkcjonowania w środowisku, mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia, zdobycie/podwyższenie kwalifikacji zawodowych, wzmocnienie otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwłaszcza dzieci i młodzieży, zidentyfikowanie potrzeb i zasobów społeczności lokalnej oraz integracja środowiska lokalnego. Rekrutacja prowadzona jest przez pracowników socjalnych MGOPS Rawicz. Więcej informacji udzielają pracownicy socjalni pod nr tel. (65) 545-40-37.
Pozytywna ocena formalna wniosku

14 lutego 2011 r.

Wniosek o dofinansowanie projektu „Twój wybór - Twoja szansa” na rok 2011 przeszedł pozytywną ocenę formalną i został przekazany dn. 7 lutego do oceny merytorycznej.
Trwa realizacja projektu systemowego

31 stycznia 2011 r.

Trwa realizacja projektu systemowego "Twój wybór - Twoja szansa". Wniosek o dofinansowanie projektu na rok 2011 Ośrodek złożył w styczniu 2011r. do Wielkopolskiego Urzędu Pracy w Poznaniu.
Warsztaty edukacyjne „Piękno jest w nas- sztuka wizażu na co dzień”

13 grudnia 2010 r.

W dniu 10 grudnia 2010 roku w MGOPS Rawicz odbyły się warsztaty edukacyjne „Piękno jest w nas- sztuka wizażu na co dzień” dla 14 uczestników projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Celem warsztatów było zwiększenie wiary we własne siły oraz motywacji do zmiany swojej sytuacji życiowej, zwiększenie szans na rynku pracy i umiejętności dbania o własny wizerunek. Ponadto w ramach warsztatów zaplanowano 14 wizyt w Studio piękności w zakresie: stylizacja indywidualna wraz z metamorfozą.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”

06 grudnia 2010 r.

W dniu 2 grudnia w Domu Strażaka w Zielonej Wsi odbyło się seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”. Na spotkanie przybyło około 50 zaproszonych gości. Koordynator przedstawił prezentację multimedialną z realizacji projektu oraz odczytał referat pt. Program Kapitał Ludzki – wsparciem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Seminarium uświetniały występy dzieci ze szkoły tańca „wesołe robaczki” - która jest jednym z działań w projekcie 2010 roku.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Chazacki Dzień Seniora 10 listopada 2010 w Zielonej Wsi

15 listopada 2010 r.

Seniorzy wsi chazackich licznie zgromadzili się na uroczystości z okazji Dnia Seniora. W uroczystości udział wzięli: Ksiądz Wojciech Poźniak, Starosta Rawicki Zdzisław Maćkowiak, Burmistrz Gminy Rawicz Tadeusz Pawłowski, Radny Gminy Rawicz Leszek Skupin, Pan Tadeusz Świtała z małżonką, sołtysi: Antoni Śliwiński z Wydaw, Leon Świtała z Zielonej Wsi, Florian Zawieja z Sikorzyna, Józef Mikołajczyk z Ugody, Czesław Wódczyński z Zawad, opiekun wolontariuszy Pani Danuta Skupin. Obsługę techniczną zapewnił Dom Kultury w Rawiczu. Oprawę muzyczną Pan Edmund Matyla. W części artystycznej: występ wolontariuszy, występ Zespołu Katarzynki ze Słupi Kapitulnej, wspólna biesiada. Życzenia Seniorom złożyli Starosta Zdzisław Maćkowiak i Burmistrz Gminy Rawicz Tadeusz Pawłowski. (...) czytaj całość w załączniku nr 1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Chazacki Dzień Seniora w Zielonej Wsi - ARTYKUŁ PDFCHAZACKI DZIEŃ SENIORA

29 października 2010 r.

Dnia 10 listopada 2010, godz. 16.00, w Zielonej Wsi (Dom Strażaka) odbędzie się impreza p.n. „CHAZACKI DZIEŃ SENIORA”. Jest to kolejny etap projektu systemowego w zakresie realizacji Programu Aktywności Lokalnej obejmującym sołectwa chazackie.
Spotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektu

12 października 2010 r.

W dniach 28, 29 września oraz 5, 6 października 2010 roku odbyły się spotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektu biorących udział w Programie Aktywności Lokalnej realizowanym w 7 sołectwach chazackich. Był to ostatni cykl spotkań doradczych z ekspertami zaplanowanych na 2010 rok.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Impreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓW

28 września 2010 r.

W dniu 26 września 2010r. odbyła się impreza integracyjna pn. „Chazacka Bania – Tradycją kuchni naszych dziadków”. Jest kolejnym etapem projektu systemowego w zakresie realizacji Programu Aktywności Lokalnej obejmującym sołectwa chazackie oraz wieś Szymanowo. (...) czytaj całość w załączniku nr 1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Impreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓW - artykuł PDFwycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Poręby

27 września 2010 r.

Dnia 21 września 2010r. odbyło się spotkanie wolontariuszy, na którym omówiono wspólny wyjazd do Szklarskiej Poręby. Ustalono program wycieczki – trasę, szlaki. W dniach od 25-26 września 2010r. Odbyła się wycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Poręby. Uczestnicy wycieczki jechali 20 osobowym busem, mieli zapewnione wyżywienie i noclegi w Schronisku „U Rumcajsa” w Szklarskiej Porębie. W dniu 25.09.2010 zwiedzono zakręt śmierci, wodospad szklarka, chatę walońską, tor saneczkowy. W dniu 26 września ze względu na deszczową pogodę wolontariusze pozostali w schronisku.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy komputerowe w stopniu podstawowym

14 września 2010 r.

Dnia 13 września rozpoczęły się kursy komputerowe w stopniu podstawowym. Kurs obejmuje 40 godzin w 8 modułach (8 spotkań po 5 godzin, z przerwą na ciepły posiłek). Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwolą na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Kurs rozpoczęło 7 osób - pierwsza grupa. Druga grupa licząca również 7 osób rozpocznie kurs dn. 27 września 2010r.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Impreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓW

13 września 2010 r.

W dniu 26 września 2010 roku w Szymanowie odbędzie się impreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓW. Jest ona częścią projektu systemowego pn. Twój wybór Twoja szansa realizowanego przez tut. Ośrodek - w ramach Programu Aktywności Lokalnej. Impreza jest inicjatywą wypracowaną wspólnie przez „Stowarzyszenie Zespołu Regionalnego Wisieloki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Szymanowa.

załączniki:

1) Impreza integracyjna CHAZACKA BANIA - plakat PDFCHAZACKI TURNIEJ WSI

06 września 2010 r.

W dniu 29 sierpnia 2010r. w Zawadach odbył się CHAZACKI TURNIEJ WSI – jest etapem projektu systemowego pn. Twój wybór Twoja szansa w ramach Programu Aktywności Lokalnej obejmujący mieszkańców Zielonej Wsi, Wydaw, Łąkty, Ugody, Zawad, Sikorzyna, Stwolna. Turniej jest inicjatywą mieszkańców wsi Chazackich. Zorganizowany przez mieszkańców/uczestników Programu Aktywności Lokalnej przy wsparciu i organizacji Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Kultury w Rawiczu, Biblioteki Publicznej w Rawiczu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Wsparcia w Rawiczu oraz wielu instytucji lokalnych. Otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Gminy Rawicz oraz Sołtys wsi Zawady – Czesław Wódczyński. (...) czytaj całość w załączniku Nr 1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) CHAZACKI TURNIEJ WSISpotkania grupowe psychologa z beneficjentami

03 września 2010 r.

W dniu 25 sierpnia 2010 i 3 września odbyły się kolejne spotkania grupowe psychologa z beneficjentami z którymi został podpisany kontrakt socjalny.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Szkolenie w zakresie obsługi kas fiskalnych

20 sierpnia 2010 r.

W dniach od 18.08.2010 do 20-08.2010 odbyło się szkolenie w zakresie obsługi kas fiskalnych. W szkoleniu brało udział 9 beneficjentów projektu systemowego. Szkolenie prowadził ZDZ w Rawiczu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
CHAZACKI TURNIEJ WSI

03 sierpnia 2010 r.

Dnia 29 sierpnia 2010 o godz. 13.00 w miejscowości Zawady odbędzie się CHAZACKI TURNIEJ WSI. Na turnieju oprócz rywalizacji odbędą się m.in.: pokaz tańca towarzyskiego, quiz z nagrodami, występ zespołu „Wisieloki” oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci. Impreza organizowana jest przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, a współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

załączniki:

1) ULOTKA - CHAZACKI TURNIEJ WSIKursy zawodowe

19 lipca 2010 r.

Dla uczestników projektu w ramach kontraktu socjalnego zostały zorganizowane kursy zawodowe mające na celu zdobycie/ podwyższenie kwalifikacji zawodowych w zakresie własnych predyspozycji do wykonywania określonej pracy. Od dnia 13 lipca rozpoczął się kurs prawa jazdy B dla 9 beneficjentów oraz kurs operatora wózka widłowego z e zmiennym wysięgnikiem dla 1 uczestnika. Dla 6 uczestniczek rozpoczął się kurs bukieciarstwa od dnia 19 lipca 2010 roku. Pozostałe kursy obsługa kas fiskalnych, spawacza, koparko-ładowarki odbędą się w okresie od sierpnia do końca listopada 2010roku.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
III Spotkanie z mieszkańcami w ramach PAL

12 lipca 2010 r.

W dniu 12 lipca 2010 roku w świetlicy wiejskiej w Zawadach odbyło się trzecie spotkanie z mieszkańcami wsi Zielona wieś , Wydawy, Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno. Mieszkańcy przy udziale animatora ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP z Leszna zainicjowali imprezę integracyjną dla rodzin pod nazwą "CHAZACKI TURNIEJ WSI". Impreza odbędzie się 29 sierpnia 2010 na placu przed świetlicą wiejską w Zawadach. Zaplanowano konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych oraz wiele ciekawych atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dokładny program 'TURNIEJU WSI" zostanie opracowany na spotkaniu w dniu 26 lipca 2010 roku w Zawadach.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
2010-06-30. II spotkanie z mieszkańcami (PAL).

30 czerwca 2010 r.

W dniu 30 czerwca 2010 roku w ramach PAL odbyło się II spotkanie z mieszkańcami wsi: Zielona wieś , Wydawy, Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno. Animator spotkania przedstawił dobre praktyki społeczności lokalnych oraz przedstawił wyniki badań ankietowych w zakresie diagnozowanych potrzeb mieszkańców. W ramach inicjatyw mieszkańców zostanie wypracowane działanie zaplanowane na 2010 rok w ramach projektu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkania z doradcą zawodowym i radcą prawnym (PAL).

24 czerwca 2010 r.

W dnia od 24.06.2010 roku do 5.07.2010r w ramach PAL w Zielonej Wsi odbywają się spotkania z doradcą zawodowym i radcą prawnym. Tematem spotkań jest przekazanie wiedzy z prawa pracy z elementami prawa cywilnego i rodzinnego, postępowania administracyjnego oraz podatkowego w tym ulg podatkowych, potrzeb lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcami, podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie z doradcą zawodowym i radcą prawnym.

14 czerwca 2010 r.

W dniach od 14 czerwca 2010 do 23 czerwca 2010 odbywają się spotkania uczestników projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny z doradcą zawodowym i radcą prawnym. Celem spotkań jest przekazanie wiedzy z prawa pracy, uwzględniającej potrzeby lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcą, pojęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Zajęcia ułatwią uczestnikom projektu powrót na rynek pracy oraz pomogą w określeniu własnych predyspozycji i ścieżek rozwoju zawodowego.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Trening asertywności

09 czerwca 2010 r.

W dniu 9 czerwca odbył się trening asertywności, którego celem było zdobycie wiedzy nt. umiejętności asertywnych zachowań. Udział w treningu wzięło 7 beneficjentów, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Druga grupa (9 beneficjentów) będzie miała spotkanie (trening) w dniu 30 czerwca 2010.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Działania wolontariuszy (PAL)

08 czerwca 2010 r.

W dniu 27 maja na spotkaniu klub wolontariuszy przyjął nazwę ''Złote łapska''. Wolontariusze opracowali plakaty i ulotki na akcję Dzieci - dzieciom ( zbiórka rzeczy, zabawek itp.) Zbiórkę zaplanowano na 4 czerwca 2010 roku. Wolontariuszki Marika i Karolina odwiedzają starszą Panią z Ugody służąc pomocą, rozmową, dotrzymaniem towarzystwa). W dniu 1 czerwca 2010 "Złote łapska " zorganizowały spotkanie: Wieczór dla mam w Zawadach. W dniu 8 czerwca dokonano segregacji zebranych rzeczy. Zebrane rzeczy przeznaczono dla powodzian i zawieziono do Gimnazjum w Sierakowie, dla dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie oraz osób starszych do DPS Rogowo. Wolontariusze zaopatrzeni w identyfikatory roznieśli do wszystkich domów wsi : Zielona wieś , Wydawy, Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno ankiety dotyczące potrzeb społeczności lokalnej w obszarze problemów społecznych. Odbył sie równiez pierwsz rajd pieszy - Tropem Chazaków. ( zdjęcia) ''Złote łapska'' z pomocą dyrektora szkoły w Zielonej Wsi zorganizowały pomoc dla osób chcących poznać podstawy obsługi komputera i osób nie mających dostępu do internetu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z psychologiem

31 maj 2010 r.

W dniu 31 maja 2010 roku odbyło sie pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań grupowych z psychologiem z beneficjentami, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Spotkania umożliwią uczestnikom uniknięcia sytuacji postępującego wykluczenia społecznego oraz przeanalizowania własnych postaw i zachowań. Od miesiąca czerwca do końca grudnia odbywać będą się również spotkania indywidualne, które będą uzależnione od potrzeb uczestników projektu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie z mieszkańcami - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

24 maj 2010 r.

W ramach Programu Aktywności Lokalnej prowadzona jest diagnoza zasobów i potrzeb społeczności lokalnej w obszarze problemów społecznych, pod kątem ich oczekiwań co do realizacji działań w kolejnych latach zgodnie ze strategią PAL-u. W dniu 24 maja 2010 roku w Domu Stażaka w Zielonej Wsi odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami wsi Zielona Wieś, Wydawy,Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno.Animator spotkania Pan Rafał Jaworski ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP w Lesznie omówił sposób przeprowadzenia badań poprzez ankietę skierowaną do wszystkich mieszkańców oraz korzyści wynikające z badań ankietowych.. Ankieta zostanie dostaroczona do każdego domu przez wolontariuszy, sołtysów i pracowników socjalnych. Przedstawił również inicjatywy podejmowane na terenach wiejskich.Wspólnie z mieszkańcami określono słabe i mocne strony "naszej wsi" jej wizje i cele.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

20 maj 2010 r.

W dniu 2010-05-20 odbyło się pierwsze spotkanie w SP w Zielonej Wsi z dziećmi, które chcą zostać wolontariuszami. Omówiono idee wolontariatu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zajęcia "Taekwondo" w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

19 maj 2010 r.

W dniu 2010-05-19 odbyły się pierwsze zajęcia dla 20 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zielonej Wsi. Zajęcia odbywają się w SP w Zielonej Wsi. W okresie od maja do końca grudnia odbędą się 32 spotkania.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Szkoła tańca - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

18 maj 2010 r.

W ramach PAL obejmującego wsie: Zielona Wieś, Wydawy, Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno - w dniu 2010-05-18 odbyły sie pierwsze zajęcia nauki tańca dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zielonej Wsi. (2 grupy po 12 dzieci) Zajęcia odbywają się na Ranczo w Zielonej Wsi. W ramach szkoły tańca odbędą się 32 spotkania dla każdej grupy.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Trwa rekrutacja

09 kwietnia 2010 r.

Trwa rekrutacja uczestników do udziału w projekcie Twój wybór - Twoja szansa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. Celem głównym projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu klientów pomocy społecznej i osób z ich otoczenia poprzez zwiększenie zaradności społeczno zawodowej na terenie miasta i gminy Rawicz. Cel szczegółowy projektu, to: zwiększenie świadomości społecznej oraz podniesienie poziomu własnej wartości, poprawa zdolności komunikacyjnych i ogólnego funkcjonowania w środowisku, mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia, zdobycie/podwyższenie kwalifikacji zawodowych, wzmocnienie otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwłaszcza dzieci i młodzieży, zidentyfikowanie potrzeb i zasobów społeczności lokalnej oraz integracja środowiska lokalnego. Rekrutacja prowadzona jest przez pracowników socjalnych MGOPS Rawicz. Więcej informacji pod nr tel. (65) 545-40-37.
Ocena merytoryczna wniosku.

09 kwietnia 2010 r.

W dniu 2010-04-06 wniosek o dofinansowanie realizacji projektu p.n. "Twój wybór - Twoja szansa" na rok 2010 przeszedł ocenę merytoryczną.
Goszczenie grupy gimnazjalistów.

10 marca 2010 r.

W dniu dzisiejszym koordynator gościł 11 osobową grupę gimnazjalistów (Gimnazjum Nr 1 w Rawiczu). Zadaniem gimnazjalistów było zorientowanie się w działaniach prowadzonych w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego p.n. "Twój wybór - Twoja szansa" i "OKNO NA ŚWIAT". Zadanie swoje wykonali w ramach projektu "Wygraj Fundusze Europejskie - Polska Fundacja im. Reberta Schumana"
Ocena formalna wniosku.

04 marca 2010 r.

W dniu dzisiejszym wniosek o dofinansowanie realizacji projektu p.n. "Twój wybór - Twoja szansa" na rok 2010 przeszedł ocenę formalną i został przekazany do oceny merytorycznej.
Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rawiczu.

17 lutego 2010 r.

W dniu 17.02.2010 odbyło sie spotkanie w PUP w Rawiczu z osobami bezrobotnymi (uczestnikami zajęć Klubu Pracy) z Koordynatorem projektu \"Twój wybór - Twoja szansa\" - Władysławą Czajkowską. Celem spotkania była promocja projektu oraz przekazanie informacji o realizacji projektu w 2009 roku, a także o prowadzonej rekrutacji osób bezrobotnych do projektu w roku 2010.
Trwa realizacja projektu systemowego

28 stycznia 2010 r.

Trwa realizacja projektu systemowego "Twój wybór - Twoja szansa". Wniosek o dofinansowanie projektu na rok 2010 Ośrodek złożył w dniu 28.01.2010r. do Wielkopolskiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Wartość projektu w roku 2010 wynosi 194.010,87zł, w tym wkład własny 20.371,14zł.
Spotkanie - Programowi Aktywności Lokalnej

14 grudnia 2009 r.

W dniu 14 grudnia 2009r. odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej spotkanie poświęcone Programowi Aktywności Lokalnej (PAL). Na spotkanie przybyli przedstawiciele społeczności lokalnej. Proboszcz parafii Zielona Wieś, członkowie rady sołeckiej, przedstawiciele szkoły, dzielnicowy z rejonu wiejskiego oraz inni zaproszeni goście. Spotkanie prowadziła przedstawicielka PISOP w Poznaniu, która zajmuje się tworzeniem Programów Aktywności Lokalnej. Na spotkaniu zostały poruszone tematy organizowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu wiejskiego. Zaproszeni goście zastanawiali się wspólnie nad możliwościami stworzenia klubów dla dzieci i młodzieży, które miały by na celu przede wszystkim integrację społeczności lokalnej, wyrównywanie szans i zwiększenie aktywności społeczeństwa lokalnego.

załączniki:

1) Spotkanie - Programowi Aktywności Lokalnej - Galeria PDFKonferencja p.n. Realizacja Projektu Systemowego Twój wybór - Twoja szansa w 2009r.

30 listopada 2009 r.

W dn. 2009-11-30 odbyła się konferencja promująca Projekt "Twój wybór - Twoja szansa" W spotkaniu udział wzięli: Pan Piotr Domaniecki - Zastępca Burmistrza Gminy Rawicz, Pani Danuta Przybył - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UMG R-cz, Pan Kazimierz Maciaszek - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu, Pani Ewa Kaczmarek - doradca zawodowy, Pan Maciej Świerzewski - radca prawny, Pani Elżbieta Marcinkowska - Zastępca Dyrektora MGOPS w Rawiczu, a także zespół zarządzający Projektem, pracownicy socjalni i beneficjenci ostateczni. Na konferencji wystąpiła pani Władysława Czajkowska - Koordynator Projektu; głos zabrali także: pani Ewa Kaczmarek - doradca zawodowy i pan Kazimierz Maciaszek - Dyrektor PUP w Rawiczu. W trakcie spotkania omówiono m.in. działania podejmowane w ramach Projektu - prezentacja multimedialna. Odbyła się także dyskusja, w trakcie której wymieniono się spostrzeżeniami na temat Projektu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Trzecie spotkanie grupowe z psychologiem.

05 listopada 2009 r.

Dnia 5 listopada 2009 r. odbyło się trzecie spotkanie grupowe z psychologiem. Spotkanie poprowadziła pani Barbara Szober.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy zawodowe - obsługa kasy fiskalnej

21 września 2009 r.

Dnia 21 września 2009r. rozpoczął się kurs obsługi kasy fiskalnej. Zdobycie umiejętności obsługi kasy zwiększy szansę uczestników na rynku pracy. Kurs, który prowadzony jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lesznie rozpoczęło 6 osób. Zakończenie szkoleń nastąpi dn. 25 września 2009r.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy zawodowe - kucharz

03 września 2009 r.

Dnia 3 września 2009r. rozpoczął się kurs, przyuczający do pracy w zawodzie kucharz, w którym biorą udział 3 osoby. Celem szkolenia jest poznanie zasad żywienia, organizacji produkcji wyrobów kulinarnych, a także przepisów kulinarnych. Kurs prowadzi Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lesznie.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy zawodowe - stylizacja paznokci

03 sierpnia 2009 r.

Dnia 3 sierpnia 2009r. rozpoczął się kurs stylizacji paznokci metodą żelową, akrylową, z uwzględnieniem pielęgnacji skóry dłoni i paznokci. Celem kursu jest poznanie od podstaw technik i nabycie umiejętności przedłużania i stylizacji paznokci metodą żelową, akrylową według nowoczesnych standardów i technologii. Uczestnik kursu zapozna się z profesjonalnymi technikami pielęgnacji skóry dłoni i paznokci. Szkolenie, w którym bierze udział 1 osoba, prowadzony jest przez panią Natalię Stachowiak z Salon kosmetyczny dla Pań i Panów w Rawiczu. Kurs zakończy się dn. 30 sierpnia 2009r.
Kursy zawodowe - prawo jazdy

17 lipca 2009 r.

Dnia 17 lipca 2009r. rozpoczęły się kursy na prawo jazdy kat. B (samochody osobowe, C (samochody ciężarowe), a także B+E (przyczepa - laweta). Kursy odbywają się zgodnie z przyjętym programem szkolenia w tym zakresie. Zdobycie umiejętności prowadzenia pojazdem zwiększy szansę uczestników na rynku pracy, a także ułatwi dojazd do pracy. Szkolenie rozpoczęło 15 osób, w tym kat. B-13 osób, kat. C-1 osoba, katt. B+E - 1 osoba. Kursy, które prowadzone są przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "Wojtkowski" zakończą się dn. 25 września 2009r.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy zawodowe - obsługa wózków widłowych

17 lipca 2009 r.

W dniach od 17 lipca do 31 sierpnia 2009r. odbywa się kurs obsługi wózków widłowych, którego celem jest nauka i zdobycie uprawnień. Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia uprawniającego do kierowania wózkami widłowymi/jezdniowymi. W szkoleniu, które prowadzone jest przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "Wojtkowski" biorą udział 3 osoby.
Drugie spotkanie grupowe z psychologiem

16 lipca 2009 r.

Dnia 16 lipca 2009r. odbyło się drugie spotkanie grupowe z psychologiem. Spotkanie poprowadziła pani Barbara Szober.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kurs małej przedsiębiorczości + telepraca.

06 lipca 2009 r.

W dniach od 6 do 14 lipca 2009r odbywa się kurs małej przedsiębiorczości + telepraca. Na kursie przedstawiane są administracyjno-prawne aspekty prowadzenia i tworzenia własnej działalności, zasady finansowania działalności ze środków publicznych oraz zagadnienia telepracy. Celem kursu jest nabycie umiejętności utworzenia własnej działalności gospodarczej. Szkolenie obejmuje 42 godz. dydaktyczne z przerwą na posiłek.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna.

03 lipca 2009 r.

Dnia 3 lipca 2009r. odbyło się szkolenie, którego celem było nabycie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej niezbędnej w życiu codziennym.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Badania w zakresie medycyny pracy

26 czerwca 2009 r.

Dnia 26 czerwca 2009r. przeprowadzone zostały badania w zakresie medycyny pracy. Celem badania było sprawdzenie, czy osoby bezrobotne będą mogły pracować w określonym zawodzie, w jakim chcą odbyć szkolenia.
Szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego.

03 czerwca 2009 r.

Dnia 3 czerwca 2009r. rozpoczęło się szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego. Szkolenie obejmuje 60 godzin dydaktycznych przez okres 10 dni. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy uwzględniającej potrzeby lokalnego rynku pracy, kontakt z pracodawcą, podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Dzięki doradztwu zawodowemu uczestnik będzie miał ułatwiony dostęp do wyboru odpowiedniego zawodu - możliwości odbycia kursu - uzupełnianie kwalifikacji potwierdzonych stosownym dokumentem. Ponadto zajęcia z doradztwa zawodowego i prawnego ułatwią kursantom powrót na rynek pracy oraz pomogą w określeniu własnych predyspozycji i ścieżek rozwoju zawodowego.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Treningi asertywności

25 maj 2009 r.

Dnia 25 maja 2009r. rozpoczęły się treningi asertywności. Spotkania prowadzone są przez psychologa w 3 grupach po 6 godzin (z przerwą na posiłek). Celem treningu asertywności jest polepszenie relacji osób bezrobotnych z ich otoczeniem społecznym poprzez rozwijanie umiejętności skutecznej opartej o wzajemny szacunek komunikacji. Trening ma stworzyć szansę satysfakcjonującego funkcjonowania osób bezrobotnych w środowisku lokalnym oraz poprawić zdolności komunikacyjne. Kolejne spotkania poświęcone treningom asertywności odbęda się dn. 29 maja oraz 1 czerwca 2009r.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Kursy komputerowe w stopniu podstawowym

07 maj 2009 r.

Dnia 7 maja 2009 r. rozpoczęły się kursy komputerowe w stopniu podstawowym. Kurs obejmuje 40 godzin w 8 modułach (8 spotkań po 5 godzin, z przerwą na ciepły posiłek i serwis kawowy). Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwolą na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Kurs rozpoczęło 13 osób - pierwsza grupa. Druga grupa licząca 14 osób rozpocznie kurs dn. 19 maja 2009r.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie

30 kwietnia 2009 r.

Dnia 30 kwietnia 2009 r. odbyło się pierwsze spotkanie z uczestnikami projektu - konferencja poświęcona promowaniu projektu. W spotkaniu udział wzięło 27 uczestników projektu oraz dyrektor MGOPS w Rawiczu, a także pracownicy socjalni. Tego samego dnia odbyło się także spotkanie grupowe z psychologiem.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Trwa rekrutacja

06 marca 2009 r.

W marcu i kwietniu 2009r.trwa rekrutacja uczestników do udziału w projekcie Twój wybór - Twoja szansa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. Celem głównym projektu jest zwiększenie poziomu zaradności życiowej i społeczno zawodowej 27 osób bezrobotnych z Gminy Rawicz korzystających z pomocy społecznej. Cele szczegółowe projektu, to: - zwiększenie świadomości społecznej oraz podniesienie poziomu własnej wartości - poprawa zdolności komunikacyjnych i ogólnego funkcjonowania w środowisku - mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia - doskonalenie umiejętności zawodowych
zasiłki i pomoc w naturze

15 grudnia 2008 r.

W miesiącu grudniu 2008r. uczestnicy projektu otrzymali wsparcie dochodowe w postaci zasiłków celowych.
Spotkanie z psychologiem

15 grudnia 2008 r.

Dnia 15.12.2008r. odbyło się spotkanie grupowe z psychologiem – w ramach projektu Twój wybór – Twoja szansa.
Konferencja podsumowująca realizację projektu.

15 grudnia 2008 r.

Dnia 15.12.2008r., w restauracji „Sportowa” w Rawiczu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu Twój wybór – Twoja szansa. W konferencji udział wzięli: Zastępca Burmistrza Gminy Rawicz - pan Piotr Domaniecki, Dyrektor MGOPS Rawicz – pani Władysława Czajkowska, psycholog – pani Barbara Szober, uczestnicy projektu, a także pracownicy socjalni realizujący kontrakty i pracę socjalną. Koordynator projektu
Zakończenie kursu dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych.

27 listopada 2008 r.

Dnia 27 listopada 2008r. zakończył się kurs dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych. Kurs ukończyło 13 osób.
Rozpoczęcie kursu dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych.

27 października 2008 r.

Dnia 27 października 2008r. rozpoczyna się kurs dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych. Szkolenie będzie obejmowało 80 godz. lekcyjnych w zakresie przygotowania kursantów do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej. Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji kobiet, a tym samym stworzenie możliwości zatrudnienia. W kursie uczestniczyć będzie 13 osób.
Zakończenie kursu kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego.

23 października 2008 r.

Dnia 23 października 2008r. zakończył się kurs kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego, którego celem było przygotowanie do powrotu na rynek pracy oraz umożliwienie wykreowania własnego wizerunku. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu. Kurs ukończyło 15 osób.
Rozpoczęcie kursu kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego.

16 października 2008 r.

Dnia 16 października 2008r. rozpoczął się kurs kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego. Szkolenie obejmuje 48 godzin dydaktycznych przez okres 6 dni. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy umożliwiającej wykreowanie własnego wizerunku, nawiązania udanych kontaktów interpersonalnych i zastosowania technik autoprezentacji. Określony zakres wiedzy ma wpłynąć na poziom samooceny kursantów, wzmocnić ich pewność siebie i zachęcić do aktywnej postawy.Blok zajęć dotyczący doradztwa zawodowego ma ułatwić kursantom powrót na rynek pracy oraz pomóc w określeniu własnych predyspozycji i ścieżek rozwoju zawodowego. Kurs rozpoczęło 16 osób.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Zakończenie szkoleń komputerowych w stopniu podstawowym

30 września 2008 r.

W miesiącu wrześniu 2008 r. zakończyły się szkolenia komputerowe w stopniu podstawowym. Zajęcia odbywały się w 2 grupach 8 osobowych, Jeden kurs obejmował 40 godzin w 8 modułach (8 spotkań po 5 godzin). Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwoliły na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Posiadanie takich umiejętności pomoże osobom w szukaniu pracy, w zakresie: - pisania podań, życiorysu, listów motywacyjnych (korzystanie z edytorów), - szukania ofert pracy (korzystanie z www), - publikacji własnych ofert w serwisach pracy, - kontaktu elektronicznego z potencjalnym pracodawcą (korzystanie z poczty e-mail). Kurs ukończyło 16 osób.
zasiłki i pomoc w naturze

30 września 2008 r.

W miesiącu wrześniu 2008r. uczestnicy projektu otrzymali wsparcie dochodowe w postaci zasiłków celowych.
Rozpoczęcie kursów na prawo jazdy kat. B

26 września 2008 r.

We wrześniu 2008 r. rozpoczęły się kursy na prawo jazdy kat. B. Kursy odbywają się zgodnie z przyjętym programem szkolenia w tym zakresie. Zdobycie umiejętności prowadzenia pojazdem zwiększy szansę kobiet na rynku pracy – ułatwi dojazd do pracy, gdzie utrudniony jest dojazd środkami komunikacji lokalnej. Kurs rozpoczęło 6 osób.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Trening asertywności

26 września 2008 r.

W m-cu wrześniu 2008r. odbyły się spotkania z psychologiem w zakresie treningu asertywności. Treningi prowadzone były w 2 grupach 8-mio osobowych po 6 godzin ( z przerwą na posiłek). Celem treningu asertywności było polepszenie relacji kobiet z ich otoczeniem społecznym poprzez rozwijanie umiejętności skutecznej, opartej o wzajemny szacunek komunikacji. Działania takie tworzą szansę satysfakcjonującego funkcjonowania kobiet w środowisku lokalnym. Spotkania prowadzone były przez psychologa prowadzącego działalność w tym zakresie.
Rozpoczęcie kursów komputerowych w stopniu podstawowym.

08 września 2008 r.

Dnia 8 września 2008 r. rozpoczęły się kursy komputerowe w stopniu podstawowym. Kurs obejmuje 40 godzin w 8 modułach (8 spotkań po 5 godzin, z przerwą na ciepły posiłek i serwis kawowy). Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwolą na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Kurs rozpoczęło 16 osób.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Pierwsze spotkanie

29 sierpnia 2008 r.

W m-cu sierpniu 2008 r. odbyło się pierwsze spotkanie z uczestnikami projektu - konferencja poświęcona promowaniu projektu. W spotkaniu udział wzięło 16 uczestników projektu oraz dyrektor MGOPS w Rawiczu, a także pracownicy socjalni.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Spotkanie grupowe z psychologiem.

29 sierpnia 2008 r.

W miesiącu sierpniu 2008 r. odbyło się pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem. W spotkaniu uczestniczyło 16 osób.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii
Ruszył projekt.

16 lipca 2008 r.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu przystąpił do realizacji projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. W dniu 16 lipca 2008r. wniosek o dofinansowanie projektu systemowego p.n. ''Twój wybór – Twoja szansa'', przeszedł pozytywną ocenę merytoryczną i został przyjęty do realizacji. Środki finansowe na realizację projektu w roku 2008 wynoszą 106.347,35zł, w tym dofinansowanie: 95.180,87zł, wkład własny: 11.166,48zł.projekt Pokonaj Bariery

projekt postaw na tak

projekt postaw na tak

rodzina 500+

Get Adobe Flash player 
   


   
 

 
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz, tel. (65)545-40-37

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji